Temișan: «Mă simţeam penibil în ştrampii de balet»

Ultima actualizare:

Este un solist renumit, însă puțini știu că Aurelian Temișan (42 de ani) a fost, pentru scurtă vreme, și balerin.

“Am făcut balet în clasa întâi și în clasa a doua și am obținut locul I pe țară, doi ani la rând. Eram singurul băiat, între 10-15 fetițe. Problema mea nu a fost că eram singurul băiat, ci că mama mi-a cumpărat chiloței cu mașinuţe și ștrampi cu două numere mai mici și mă simțeam penibil”, ne-a povestit Aurelian.

Iată că, după ani și ani, a venit rândul fetiței sale, Dora (6 ani) să urce pe scenă, în calitate de balerină, numai că pe ea o prinde de minune acest rol, ba chiar se simte ca o prințesă: ”Așa tată, așa fiică. În poza asta aveam 7 ani și îmi mușcam buza când îmi ieșea ceva bine. În schimb, Dora e foarte grațioasă”, a spus artistul. Micuța moștenește și talentul actoricesc al părinților ei, Aurelian Temişan și Monica Davidescu, ea interpretând deja câteva roluri mici, la Antenă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Design fără titlu (7) png
banner post negru png
cheloo jpeg
Banner Irinel Columbeanu
reese witherspoon rochie roz profimedia jpg
banner cornel pasat jpg
Mai face Carmen Negoiță vacanțe cu cei doi copii?
Xonia și-a vizitat părinții în Australia
image
image