Ce spun cei care s-au întors de pe lumea cealaltă: „Mi-am dat seama că acela era Iisus‟

Ultima actualizare:

    Cicoria s-a îndreptat, plutind, spre copiii aflaţi la etaj @shutterstockclickpentrufemei.ro
Cicoria s-a îndreptat, plutind, spre copiii aflaţi la etaj @shutterstockclickpentrufemei.ro

Sunt persoane care au „călătorit‟ departe şi au o idee de răspuns la întrebarea: Ce e dincolo de moarte? Oare oamenii pot vedea cu adevărat lucruri atunci când sunt nefiinţe?

Indiferent de părerea generală despre viaţa de apoi (sau de lipsa acesteia), nu pot fi negate dezvăluirile a numeroşi oameni, care susţin că au avut viziuni sau au experimentat cum e să fii în afara corpului, după oprirea inimii. Scepticii combat în mod cert aceste declaraţii, cu privire la viaţa de dincolo, dar cercetătorii le acordă le credit; aceştia au descoperit că majoritatea mărturiilor legate de moarte tind să aibă teme comune: senzaţia de părăsire sau revenire în corp, sentimentul de pace, lumini strălucitoare şi întâlniri cu spirite sau cu oameni. În prezent, există, medical vorbind, o diferenţă clară între moartea clinică (fără respiraţie sau puls, dar când se poate efectua, totuşi, resuscitarea) şi moartea biologică. Chiar şi cinicii se cutremură când aud ce spun oameni care au fost în moarte clinică sau foarte aproape de ea. Iată trei mărturii care te vor pune pe gânduri!

Citește aici continuarea.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
postura getty1 jpeg
atentatul din 11 septembrie jpg
gaini curte istock jpg
rana peste iepure jpg
ciocan judecator
canicula bucuresti jpg
dinamo facebook jpg
ambulanta, foto shutterstock jpg
image
image