O femeie din Berlin și-a dat orașul în judecată pentru că nu i s-a permis să facă topless la piscină

Un proces din Berlin a surprins pe toată lumea. O femeie a ajuns să își dea orașul în judecată și să ceară despăgubiri, după ce a fost gonită de la piscină pentru că a vrut să facă topless. Într-o zi în care erau temperaturi ridicate, Gabrielle Lebreton și o prietenă de a sa, împreună cu copiii lor, au decis să meargă la piscină, fără să știe ce urmează să li se întâmple.

Gabrielle Lebreton
Gabrielle Lebreton

Cele două femei s-au decis să se bronzeze, astfel că și-au dat jos tricourile. Dacă prietena lui Gabrielle Lebreton era îmbrăcată într-un costum de baie, aceasta nu purta nimic pe dedesubt. Agenții au rugat-o să-și acopere sânii, însă aceasta a refuzat. De aici a început un conflict care, se pare, va fi tranșat în fața instanței de judecată! 

Citește mai multe despre subiect pe Adevărul.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
nemesia istock jpg
index webp
amenda istock jpg
litoral romania   foto ovidu oprea jpeg
image png
semnatura jpg
Design fără titlu (7) png
rosii freepik1 jpeg
image
image