Povestea de viață cutremurătoare a Prințesei Barbie din Arabia Saudită. Cum a ajuns să fie maltratată de soțul care îi este verișor primar

Sara bint Mashour Al Saud este considerată Prințesa Barbie în Arabia Saudită datorită frumuseții sale răpitoare și a atitudinii rafinate. Soția prințului moștenitor al țării a trecut prin momente cumplite de-a lungul vieții, fiind victima violenței domestice. 

Sara bint Mashour Al Saud / Foto: Facebook
Sara bint Mashour Al Saud / Foto: Facebook

Sara bint Mashour Al Saud și-a părăsit soțul cu ani în urmă, din cauza violenței domestice. Aceasta a fost partenera lui Mohammed bin Salman, prințul moștenitor al Arabiei Saudite. Deși sunt veri primari, cei doi au fost căsătoriți, însă viața lor a fost tot timpul plină de tensiuni. Prințesa Barbie, așa este este recunoscută în regatul saudit locuiește în Londra din 2012 împreună cu cei 4 copii.

Abuzată fizic de soțul care îi este verișor primar

Aceasta  a pus capăt căsătoriei cu Mohammed, vărul ei primar, din cauza faptului că a fost supusă unor orori greu de imaginat, chiar din prima clipă în care s-au logodit. Surse anonime din cadrul familiei Al Saud au mărturisit că Prințesa Sara a fost abuzată în repetate rânduri. De altfel, astfel de acuzații au fost precizate și în cartea Saudi Bodyguard scrisă de Mark Young, iar publicația The Economist relata că prințul moștenitor al Arabiei Saudite a agresat-o atât de tare, încât femeia a ajuns pe mâna medicilor.

Sara bint Mashour Al Saud s-a retras din spațiul public și nu mai apare de mult timp alături de soțul ei la evenimentele regale. Mai mult, nici măcar nu există fotografii publice cu ea, singurele imagini care circulă pe rețelele de socializare fiind unele nedatate, însă nimeni nu este convins că ar fi chiar Sara, potrivit Ok Magazine.

Comparativ cu alte femei din cadrul familiei regale saudite, Prințesa Barbie a fost educată de o guvernantă engleză și a studiat la Universitatea King Saud, ceea ce a ajutat-o să dezvolte un simț de apărare față de violență și nedreptate. De când s-a mutat în Londra, Sara a declarat că se simte îngrijorată de faptul că cei din țara sa natală încearcă să o aducă înapoi.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
printul william craciun gettyimages jpg
Daniel Baluta si Sorin Grindeanu rezultate alegeri primarie Bucuresti  Foto Inquam Photos  Octav Ganea (2) jpg
Ciprian Ciucu si Ilie Bolojan  Ludovic Orban Foto Inquam Photo    Codrin Unici (4) jpg
images jpg
Bucuresti, foto Shutterstock jpg
casa lemn pexels jpg
La 79 ani, Cristian Gatu vrea sa si refaca viata jpg
Sesizare penală a IICCMER privind tratamentele neomenoase aplicate în perioada comunistă în „Spitalul pentru copii neuropsihici cronici Siret” jpeg
image
actualitate.net
image
actualitate.net