7.000 de lei mită pentru a scăpa după ce a fost prins de polițiști conducând drogat în Craiova

Ultima actualizare:

    Foto: Arhivă Click!
Foto: Arhivă Click!

Oprit în trafic de polițiști și știindu-se cu ”musca pe căciulă”, un tânăr de 29 de ani din Craiova a încercat să le dea oamenilor legii o sumă de bani considerabilă pentru a-l lăsa să-și continuie drumul nepedepsit.

Incidentul a avut loc în după-amiaza zilei de 14 august, în Craiova. Când a fost oprit de poliţiştii de la Rutieră, tânărul vorbea incoerent şi avea un comportament ciudat, scrie adevarul.ro. Imediat, poliţiştii şi-au dat seama că şoferul era drogat.

”Hai, mă, vă prinde bine caşcavalul ăsta”

Șoferul nu a stat preamult pe gânduri și le-a făcurt o ofertă de nerefuzat, credea el, polițiștilor: ”Frate, să ne înţelegem. Am la mine 2.200 de lei, vă mai dau până la 7.000. Hai, mă, vă prinde bine caşcavalul ăsta”, le-a propus tânărul poliţiştilor. Convins că oferta îi va fi acceptată, conducătorul auto a căzut cu uşurinţă în plasa poliţiştilor care şi-au anunţat superiorii că pot realiza un flagrant.

Astfel, tânărul a fost prins în timp ce oferea echipajului suma de 2.200 lei. El a fost reținut pentru dare de mită și ulterior arestat la domiciliu, pe o perioadă de 30 de zile.  

Citește și: 

Cu ce sumă de bani a încercat un şofer analfabet să mituiască un poliţist

S-a fript cu şpaga, iar acum suflă şi-n mărunţiş!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
image
image