Au furat motorină de 2.000.000 $ din baza militară americană

Ultima actualizare:

    Combustibilul furat timp de patru ani îi aparţinea  Guvernului SUA Foto: Facebook/Baza 57 Aeriană Mihai Kogălniceanu
Combustibilul furat timp de patru ani îi aparţinea Guvernului SUA Foto: Facebook/Baza 57 Aeriană Mihai Kogălniceanu

Anchetatorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT) au stabilit că, începând cu anul 2017, mai multe persoane au constituit un grup infracţional organizat. Interlopii ar fi sustras combustibili lichizi, în special motorină, de la baza aeriană din Mihail Kogălniceanu (Constanţa).

Membrii grupării aveau roluri bine stabilite, scrie adevarul.ro. DIICOT precizează că, la diferite intervale de timp, ei furau cantităţi de motorină din generatoarele care deservesc anumite zone din baza militară americană de la Mihail Kogălniceanu. Prejudiciul reclamat de persoana vătămată, în acest caz Guvernul SUA, este de aproximativ 2.000.000 de dolari. La sediul DIICOT vor fi aduse şapte persoane, pentru a fi audiate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
image
image