Masca obligatorie în spațiile deschise și în Dâmbovița: "Județul este roșu!"

Ultima actualizare:

    În Dâmbovița au fost raportate de la debutul epidemiei 1682 de cazuri, în ultimele zile fiind constatată o creștere accelerată a infectărilor în județFoto: Shutterstock
În Dâmbovița au fost raportate de la debutul epidemiei 1682 de cazuri, în ultimele zile fiind constatată o creștere accelerată a infectărilor în județFoto: Shutterstock

Masca va fi obligatorie, începând de joi (30 iulie), în toate spațiile publice deschise din județul Dâmbovița. Astfel, masca va deveni obligatorie pe tot parcursul zilei în toate spațiile publice deschise - piețe, târguri, oboare. Comercianții din aceste spații vor fi obligați să poarte mănuși.

Prefectul Aurelian Popa a declarat la Digi24 că Dâmbovița este un județ roșu, cu un număr foarte mare de infectări: "Măsura se va aplica la nivelul întregului jude, pe tot parcursul zilei, în toate zonele aglomerate unde se desfășoară activități comerciale. Dâmbovița este județ roșu, cu un număr foarte mare de persoane contaminate".  Această a fost luată de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență. O măsură similară a fost anunțată marți (28 iulie) în Argeș

În Dâmbovița au fost raportate de la debutul epidemiei 1682 de cazuri, în ultimele zile fiind constatată o creștere accelerată a infectărilor în județ.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
aligator istock jpg
Femeie care s-a trezit din somn - dimineata - pat FOTO Shutterstock
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
image
image