Tania Budi: «Nu cred că Dumnezeu e la Biserică»

Ultima actualizare:

    Tania nu mănâncă deloc carne de miel
Tania nu mănâncă deloc carne de miel

Actriţa nu prea susţine tăierea mieilor, prin urmare nu se atinge nici de carnea lor.

«Miel nu cred că am gătit vreodata iar de cumpărat nici atât.Îmi plac mâncărurile de Paşte, dar mă voi opri doar la a gusta din ele pentru că nu-mi place ideea cu mieluţii tăiaţi..

O să fac abuz de ouă vopsite în schimb...spanac, salate. Sărbătoarea Paştelui ţine de suflet, de gânduri, de iertare, de bunătate, nu de mâncare

Întrebată dacă merge des la biserică sau dacă ţine post, vedeta a răspuns franc: «Nu ţin post de fel. Sau poate ţin un fel de post tot timpul... Mănânc carne foarte rar, lactate numai lapte degresat, iar ouă, da, de ţară.

Nu cred că Dumnezeu e la Biserică. Dar aici sunt nişte credinţe personale şi prea intime ca să vorbesc despre ele».

Citeşte şi:

Tania Budi a fost curtată de Tudy?

Tania Budi, ofertată de un post tv obscur

Tania Budi s-a retras la munte: «Nu mai făceam faţă»



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
cirese piata zahana, 24 iunie 2026   foto alina mitran jpg
bani pensie jpg
Prințul George și Kate Middleton foto profimedia jpg
wizz air pixabay jpg
canicula  shutterstock jpg
pisica de nisip pixabay jpg
mana la nas_shutterstock 701419183 jpg
loto png
image
image