Mirabela Dauer, mărturisiri dureroase despre fiul ei pe care nu l-a mai văzut de peste două decenii: „Nu mi-a zis mamă niciodată”
Mirabela Dauer a făcut, recent, confesiuni cutremurătoare despre viața sa personală, vorbind deschis despre relația extrem de complicată cu propriul fiu, pe care nu l-a mai văzut de peste două decenii, mai exact 24 de ani. Artista a rememorat momente dureroase din trecut, marcate de căsnicii dificile, separări forțate și o ruptură profundă în familie, declarând că distanța dintre ea și copilul său s-a adâncit în timp până la dispariție aproape totală.
„M-am măritat destul de devreme pentru că voiam să mă duc la chefuri”
De-a lungul anilor, Mirabela Dauer a vorbit despre perioadele complicate din viața ei sentimentală și despre impactul pe care acestea l-au avut asupra familiei sale. Artista a povestit că alegerile personale și contextul dificil au contribuit la o distanțare treptată de fiul său, până la o ruptură dureroasă.
În declarațiile sale, artista a rememorat și momentele tensionate din viața de cuplu, descriind o perioadă în care s-a simțit prinsă într-un context familial apăsător și greu de gestionat.
„M-am măritat destul de devreme pentru că voiam să mă duc la chefuri. Și așa l-am cunoscut pe Dauer. La un ceai, la o colegă de clasă. Nu, nu a fost dragoste. A fost să scap, să mă duc la chefuri, că și el era mic. Era mai mare ca mine cu 2 ani. (…) Când ne-am despărțit, peste 5 ani, acolo a fost petrecerea. Adică eu, tata și cu el.
Al doilea soț a fost un monstru. Când m-am întors din Iugoslavia, la câteva luni, l-am cunoscut. Lucra în televiziune. Mi-a făcut o curte extraordinară. Vorbea prea frumos. Nu l-am iubit, dar i-am dăruit un copil. De nebună m-am căsătorit.
Mai bătută și călcată în picioare ca mine nimeni n-a fost. Atât de bine mințea, niciodată nu m-a crezut cineva. Eu îmi astupam rănile cu fardurile. Mă trimitea la muncă. El avea salariul la televiziune 2000 și eu aduceam toți banii acasă”, a dezvăluit Mirabela Dauer, în emisiunea „Online Story by Cornelia Ionescu”, conform Unica.
Confesiunea dureroasă despre fiul său
Cea mai emoționantă parte a mărturisirilor sale este legată de relația cu fiul ei, despre care spune că s-a rupt complet în urmă cu mulți ani.
Artista a declarat cu durere: „Nu mi-a zis mamă niciodată, a ocolit”
Mirabela Dauer a rememorat și un episod dureros din relația cu fiul său, explicând cum s-a rupt definitiv legătura dintre ei:
„Am fugit cu copilul. M-au ascuns niște prieteni la hotel în Neptun și tot mi-a fost luat. Mi-a fost luat, pentru că pe vremea aceea, statul român făcea niște nedreptăți înfiorătoare.
La un moment dat a venit la mine, cred că avea 16 ani. Am mers la meditații cu el. Și a fost la un moment dat o discuție cu el. M-a întrebat dacă pot să-l împrumut de 600 de milioane că avea nevoie. Și i-am zis că nici nu știam câte zerouri are. Am zis că o să încerc. Pe toată lumea am întrebat, nu mi-a dat nimeni. Din clipa aia nu a mai venit”, a mai spus artista
Momentul în care relația mamă-fiu s-a schimbat definitiv
Mirabela Dauer a povestit că au existat încercări de apropiere de-a lungul timpului, însă acestea nu au dus la o reconectare reală. Un episod menționat de artistă a avut loc când fiul său era adolescent, însă după acel moment relația s-a deteriorat și mai mult.
„La un moment dat a venit la mine, cred că avea 16 ani. Am mers la meditații cu el. Și a fost la un moment dat o discuție cu el. M-a întrebat dacă pot să-l împrumut de 600 de milioane că avea nevoie. Și i-am zis că nici nu știam câte zerouri are. Am zis că o să încerc. Pe toată lumea am întrebat, nu mi-a dat nimeni. Din clipa aia nu a mai venit”, a spus ea.
Artista a explicat că, în ciuda eforturilor sale, distanța dintre ei a devenit ireversibilă, iar comunicarea s-a întrerupt complet.