Zalăul merge în "optimi", Baia Mare a fost eliminată

Ultima actualizare:

    volei
volei

Rezultate previzibile în manşa a doua a Challenge Cup, la masculin. Remat Zalău a câştigat cu 3:2, Explorări Baia Mare a pierdut (0:3) şi pe teren propriu.

Nicio problemă pentru sălăjeni de a promova în faza următoare a competiţiei. Victorioasă (3:0) în deplasare, acum o săptămână, echipa masculină Remat Zalău s-a impus şi în returul cu Pafiakos Pafos (Cipru): 3:2 (21, -18, -22, 18, 5).

Explorări Baia Mare, în schimb, n-a reuşit nici măcar să se revanşeze pentru eşecul clar (0:3) din tur. Formaţia maramureşeană a pierdut pe teren propriu şi a doua întâlnire cu Posojilnica Aich-Dob (Austria): 3:0 (18, 16, 22).

România va avea două echipe în faza următoare a Challenge Cup, pe lângă Remat Zalău urmând a participa şi Tomis Constanţa, care a fost eliminată din Cupa CEV.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image