Guardiola are un singur regret: «Îmi pare rău că nu am ajuns la Munchen»

Ultima actualizare:

    Pep  Guardiola
Pep Guardiola

Pep Guardiola, tehnicianul formaţiei FC Barcelona, care va conduce echipa spaniolă în ultimul său meci, în finala Cupei Regelui cu Athletic Bilbao, a mărturisit că are un singur regret legat de perioada pe care a petrecut-o la clubul catalan.

Antrenorul regretă că nu a calificat echipa în finala Champions League la de Munchen. "Singurul meu regret este că nu am ajuns la Munchen în acest sezon. Am o oarecare tristeţe în privinţa acestui aspect. Dar vreau să felicit Cehlsea. Cred că acolo sunt mulţi fotbalişti care meritau acest titlu, în frunte cu Cech", a zis Guardiola.După patru ani la FC Barcelona, unde a câştigat 13 titluri, Guardiola a ales să plece, în locul său fiind numit secundul Tito Vilanova.

El a mai spus că a avut relaţii minunate şi cu fostul preşedinte Joan Laporta şi cu actuluu, Sandro Rosell. "Sunt foarte recunoscător că m-am lăsat să lucrez în condiţii perfecte", a adăugat Guardiola.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Universitatea Cluj, Cupa Romaniei (Sportpictures) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Gheorghe Hagi (Sportpictures) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Farul Constanta FCSB (Sportpictures) jpg
Universitatea Craiova Rapid (Sportpictures) jpg
Mihaela Cambei (Facebook, Federatia Romana de Haltere) jpg
Nationala Romania (Sportpictures) jpg
image
image