Cuba Gooding Jr și iubita lui, fosta noră a lui Robert De Niro, vin de 1 mai în România! Cu ce ocazie vor fi prezenți cei doi la Mamaia!? „Să încerce și ei niște mici”
Celebrul actor hollywoodian Cuba Gooding Jr, premiat cu Oscar pentru „Cel Mai Bun Actor într-un rol secundar” pentru rolul său ca Rod Tidwell în filmul Jerry Maguire (1996), va vizita Bucureștiul în jurul datei de 1 mai. Click! a aflat, în exclusivitate, cu ce ocazie va veni cunoscutul actor, împreună cu iubita lui, la București și la Mamaia!

Renumitul actor american Cuba Gooding Jr și iubita lui vor ajunge în premieră în România, în luna mai. Ei vor fi invitații speciali ai lui Eduard Irimia, promoterul care l-a adus și pe Eric Roberts pe meleaguri românești, în toamna anului trecut.
Însoțit de iubita lui, Claudine De Niro, Cuba Gooding Jr va urma să participe la o serie de evenimente organizate în România de Eduard Irimia, producător român cu experiență internațională.

„În timpul Festivalului de la Cannes din luna mai, lucrăm pentru a finaliza un program cu celebrul Cuba Gooding Jr la București.
Îl vom invita la noi, să-i dăm să guste și el un mic românesc. Va veni însoțit de iubita lui, Claudine, fosta noră a lui De Niro. Programul actorului american în România este estimat a se desfășura în perioada 28 aprilie – 2 mai”, a declarat producătorul Eduard Irimia, în exclusivitate pentru Click!
Eduard Irimia intenționează să îl invite pe Cuba Gooding Jr și la o petrecere de 1 mai în stațiunea Mamaia de la malul Mării Negre sau chiar la un festival special de 1 mai, pentru ca actorul să se bucure din plin de ospitalitatea românească și a simți din plin vibe-ul local.
Cuba Gooding Jr a jucat alături de Tom Cruise în „A Few Good Men” (1992) și cu Robert De Niro în „Men of Honor” (2000).

Și Eric Roberts a fost la Mamaia, anul trecut
De-a lungul timpului, producătorul Eduard Irimia a adus în România nume marcante din industria cinematografică internațională.
Ultima vizită de succes a fost cea a actorului nominalizat la Oscar Eric Roberts, care a participat în cadrul evenimentelor I Success, gale globale care celebrează povești de succes și garantează apariția unor personalități de top.
Eric Roberts s-a simțit foarte bine pe plaiurile mioritice și a venit de două ori în România, la interval de doar câteva zile.

Actorul american a declarat, cu ocazia vizitelor sale pe pământ românesc, în exclusivitate pentru Click!, că îi plac foarte mult românii care l-au cucerit cu căldura și ospitalitatea lor. Pe parcursul celei de-a doua vizite în România, Eric Roberts a mers la Mamaia și Constanța.
„Dragi români, am petrecut de minune în București. Am fost în toată lumea asta, dar aceasta a fost cea mai frumoasă călătorie pe care am făcut-o în viața mea. Serios vorbesc!
Am mâncat în cele mai bune localuri, am fost în cele mai frumoase locuri, am fost la mare, am mers pe plajă. A fost incredibil! O să vin din nou, dacă mă mai chemați!”, a transmis acesta românilor, la finalul celor două vizite ale sale pe plaiurile mioritice.
































