Salma Hayek, diagnosticată cu Covid-19. A avut o formă gravă a bolii, dar a refuzat internarea: "Prefer să mor acasă"

Ultima actualizare:

    Salma Hayek a avut o formă gravă a boliiFoto: Getty
Salma Hayek a avut o formă gravă a boliiFoto: Getty

Actriţa Salma Hayek (54 de ani) a dezvăluit într-un interviu acordat Variety că la începutul pandemiei a contractat coronavirusul şi a dezvoltat o formă gravă a bolii. Deși medicul i-a recomandat să se interneze, vedeta de origine mexicană a refuzat.

Salma Hayek se află printre celebritățile care s-au luptat cu boala anul trecut, la începutul pandemiei. Actrița a stat aproape două luni în carantină, acasă, pentru că nu a vrut sub nicio formă să ajungă la spital.

„Medicul meu m-a implorat să merg la spital, pentru că era atât de grav. Am spus: «Nu, mulţumesc. Prefer să mor acasă»”, a declarat ea.  Actriţa în vârstă de 54 de ani a precizat că a petrecut şapte săptămâni în auto-izolare, în casa ei, şi că a avut nevoie inclusiv de oxigen suplimentar.

Salma Hayek lucrează acum cu Ridley Scott pentru „House of Gucci”, dar a mărturisit că nu mai are aceeaşi energie ca înainte de boală.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gabriela Cristea, foto Instagram jpg
banner dan negru maruta png
carmina liviu varciu instagram jpg
Giulia Anghelescu are mari emotii pentru examenele fiicei sale
Design fără titlu (6) png
Unde își duce Dorian Popa soția la începutul lunii august și de ce și-a amânat luna de miere
StorySaver net lidiabuble Video 1782303682682 mp4 thumbnail png
image png
image
image