Selma Blair a anunțat că scleroza multiplă este în remisie. Tratamentul cu celule stem a ajutat-o

Ultima actualizare:

    Selma Blair a fost diagnosticată cu scleroză multiplă în 2018Foto: Getty
Selma Blair a fost diagnosticată cu scleroză multiplă în 2018Foto: Getty

Selma Blair (49 de ani) poate răsufla ușurată! Actrița Selma Blair suferă de scleroza multiplă, dar a anunțat că boala este în remisie. Vedeta, cunoscută pentru filme precum "Cruel Intentions", "Hellboy" și "Legally Blonde", a fost diagnosticată cu boala autoimună în anul 2018.

Selma Blair, care a rămas cu o durere fizică intensă, a declarat reporterilor că starea ei s-a îmbunătățit ca urmare a unui transplant de celule stem și a chimioterapiei. „Prognosticul meu este grozav”, a spus ea. "Sunt în remisie. Celula stem m-a pus în remisie.A durat aproximativ un an dupa tratamentul stem pentru ca inflamația și leziunile sa scada cu adevarat." Tratamentul cu celule stem nu este un remediu pentru scleroza multiplă, dar poate ajuta la stabilizarea bolii și îmbunătățirea dizabilității, potrivit cercetătorilor.

Actrița a vorbit despre boala sa în timp ce promova un documentar, Introducing Selma Blair, care o urmărește în timp ce „împacă o călătorie de tranziție monumentală” cu viața cu o boală incurabilă, care afectează creierul și măduva spinării, provocând probleme de vedere, echilibru și mușchi, scrie BBC



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gigi Becali sport ro jpeg
Gabriela Cristea, foto Instagram jpg
banner dan negru maruta png
carmina liviu varciu instagram jpg
Giulia Anghelescu are mari emotii pentru examenele fiicei sale
Design fără titlu (6) png
Unde își duce Dorian Popa soția la începutul lunii august și de ce și-a amânat luna de miere
StorySaver net lidiabuble Video 1782303682682 mp4 thumbnail png
image
image