Ce au făcut Mara Bănică și Serghei Mizil, înainte de a pleca la Asia Express?! Iubitul Simonei Trașcă le-a cântat! „A fost gașca veche”

#Exclusiv Click!
Ultima actualizare:

A fost distracție mare, joi seară, în Herăstrău! Mara Bănică și coechipierul ei, Serghei Mizil, împreună cu o parte din concurenții de la Asia Express au „udat” participarea la noul sezon ce se anunță incendiar, printr-o paranghelie de zile mari, prilejuită de deschiderea unui restaurant cu specific turcesc. 

O parte din concurenții Asia Express s-au adunat la paranghelie, în Herăstrău 

Imediat ce Antena 1 a anunțat, în cursul zilei de joi, echipele oficiale ce vor intra în cursa pentru cel de-al 8-lea sezon Asia Express, concurenții au început  „antrenamentele”. Fiecare în felul lui! Unii au dat buzna la sală, alții la … paranghelie! 

Mara Bănică și amicul ei de caterincă, Serghei Mizil, nu s-au dezis nici de această dată și au mers să petreacă, joi noapte, la deschiderea unui restaurant cu specific turcesc, din zona Herăstrău. Au luat cu ei și o parte dintre concurenți, care le sunt prieteni de ani de zile, dar și colegi de Antena Stars, precum: Catinca Roman (care participă cu fiica ei Calina, la show), Olga Barcari (colega de echipă a lui Karmen, fiica lui Minune) sau prezentatoarea de la „Viața fără filtru”, Natalia Mateuț. 

Înainte de plecarea programată pentru ziua de 7 februarie, Mara și Serghei au vrut să-și ia „la revedere” printr-o petrecere de pomină și de la prietenii lor din show-biz. Prin urmare, de la paranghelie nu au lipsit: Oana Lis, Adriana Bahmuțeanu, Mihai Mitoșeru, Cornel Păsat și soția, și Oana Paraschiv, fosta concurentă de la Asia Express, colega de echipă a lui Mihai  Găinușă. 

Marian Buzilă, iubitul tenor al Simonei Trașcă, a întreținut atmosfera la party 

A fost distracție pe cinste, ca-n vremurile bune. Gașca veche din show-biz s-a reunit să-i „petreacă” pe Mara și pe Serghei la Asia Express, cu berbecuți la proțap și specialități turcești.

De atmosferă s-a ocupat noul iubit al Simonei Trașcă, Marian Buzilă, care le-a încântat auzul cu glasul lui de tenor. 

„A fost toată gașca veche la petrecere, ca pe vremuri: Adriana Bahmuțeanu, Mihai Mitoșeru, Mara, Serghei, Oana Lis etc.

M-am bucurat că toată lumea l-a aplaudat și l-a apreciat pe Marian. Ne-am distrat cum o făceam noi pe vremuri!

Toți au zis că Marian are voce foarte bună. Normal, el a studiat, e tenor. L-au plăcut mult”,  a declarat Simona Trașcă, în exclusivitate pentru Click!

Simona Trașcă și-a găsit un nou iubit, solistul Marian Buzilă foto: Arhivă personală
Simona Trașcă și-a găsit un nou iubit, solistul Marian Buzilă foto: Arhivă personală

Simona Trașcă și-a ales favoriții la Asia Express

Simona Trașcă ne-a dezvăluit și care sunt favoriții  ei în actualul sezon, la Asia Express. 

„De abia aștept să-i văd pe Mara și pe Serghei la Asia Express. Eu îi iubesc foare mult, sunt prietenii mei.

E adevărat că mai sunt și alții care îmi sunt prieteni. Sunt echipe foarte tari sezonul acesta. E și Raluca Bădulescu, și Catinca cu fiica ei. 

Eu cred că o să fie un sezon bombă! Eu o să țin cu Mara și cu Serghei că sunt prietenii mei de suflet. Îi susțin, vreau să câștige! Doamne ajută!”, a mai spus Simona Trașcă, pentru Click!

Mara Bănică și Serghei Mizil fac echipă la Asia Express foto: Antena 1
Mara Bănică și Serghei Mizil fac echipă la Asia Express foto: Antena 1

Mara Bănică, încântată că merge cu Serghei Mizil la Asia Express: „Suntem echipa bomba și fitilul”

Mara Bănică și Serghei Mizil își doreau de mult să meargă împreună în aventura Asia Express, dar abia acum și-au văzut visul cu ochii. 

 „Suntem echipa bomba și fitilul”, a anunțat Mara, pe contul ei de socializare. 

Serghei Mizil: „A pornit de la o caterincă”

 „Știu pe de rost fiecare episod din cele şapte sezoane de până acum şi, în sfârșit, voi scrie măcar unul în cel de al optulea! Dar unul fabulos, așa cum e şi partenerul meu din aventura asta extraordinară! Am tot sperat, an de an, să fiu aleasă şi eu! 

De data asta, EROUL vieții mele, TATA, l-a rugat, acolo sus, pe Dumnezeu să facă să fie bine şi să pornesc pe Drumul Eroilor. Dacă până acum se ştia că eroii nu au vârstă, reţineţi că vârsta lor în acest sezon e 121 de ani! Drumul Eroilor, păzea, venim!”, a spus Mara. 

„Ideea participării mele la Asia Express a pornit de la o caterincă pe care am făcut-o odată cu Mara Banică: <<Băi, ce ne-am distra noi, dacă am merge la Asia Express!>>

Nu eram prea hotărât la data discuţiei, dar după aceea, ieşind la pensie, nemaiavând ce face, m-am hotărât să merg. Una la mână, mă fascineaza zona respectivă şi este destul de greu să ajungi acolo, adică să merg de unul singur, nu vreau, să gasesc un grup să merg cu mai mulţi prieteni e mai greu. M-am hotărât să particip la acest concurs, cu această ocazie văd zonele acelea, eu fiind fascinat de Vietnam. 

Vreau să-mi încerc puterile, să văd dacă la 70 şi ceva de ani mai pot sa fac faţă la acest traseu. Bineînţeles că merg cu gândul de a câştiga si sunt convins că voi ajunge cât mai departe”, a precizat Serghei Mizil, partenerul Marei din concurs. 

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.playsport.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
radu valcan si adela popescu instagram jpg
image png
image png
image png
Banner Cristina Vasiu
stefan banica jr instagram jpg
martin jpg
anca pandrea si iurie darie (7) JPG
image
actualitate.net
image
actualitate.net