Mihaela Tatu tună și fulgeră după acuzațiile Marinei Almășan: „E vorba de producători”

Ultima actualizare:

Mihaela Tatu, cunoscuta prezentatoare TV, a avut o reacție vehementă după ce Marina Almășan a acuzat public emisiunea „În direct cu România” de la Antena 1, moderată de Tatu, că ar fi o copie a formatului „Rivalii” de la TVR 2. Celebra vedetă de la TVR a susținut pe rețelele sociale că show-ul de la Antena 1 seamănă izbitor cu cel pe care îl prezenta ea, iar chiar și o parte din publicul care apărea la TVR 2 ar fi fost recunoscută în cadrul emisiunii de la Antena 1.

Mihaela Tatu și Marina Almășan.
Mihaela Tatu și Marina Almășan.

Reacția nervoasă a Mihaelei Tatu

În urma acestor acuzații, Mihaela Tatu a fost contactată de jurnaliști pentru a-și exprima punctul de vedere. Răspunsul său a fost unul nervos, în care a insistat că Marina Almășan nu a avut nimic personal cu ea și că toate acuzațiile se îndreaptă către producătorii emisiunii, nu către ea ca moderatoare. Tatu a respins acuzațiile de furt de format, explicând că Marina Almășan și-ar fi direcționat nemulțumirile către cei care se află în spatele producției și nu către ea, care doar prezenta show-ul.

Nu! N-a zis așa ceva! De ce spuneți asta? Nu m-a acuzat deloc pe mine că i-am furat formatul. Exact în final îmi spune că n-are nimic cu mine, că e vorba de producători. Declarațiile ei sunt despre cei de la Antenă, au treabă cu producătorii, n-au treabă cu mine! La revedere!” – a răspuns Mihaela Tatu pe un ton ridicat, citată de Fanatik.

Marina Almășan a venit cu clarificări

Marina Almășan a simțit nevoia să clarifice situația pe pagina sa de Facebook, menționând că nu are nimic personal cu Mihaela Tatu și o respectă, dar a simțit că trebuie să atragă atenția asupra asemănărilor dintre emisiunea „Rivalii” și cea de la Antena 1. Almășan a adăugat că, dacă ar fi fost în locul Mihaelei Tatu, ar fi contactat-o direct pentru a clarifica situația.

Dacă tot a fost adus în discuție numele Mihaelei, eu, personal, dacă aș fi fost pusă într-o astfel de situație, i-aș fi trimis Mihaelei un mesaj, în privat, cam așa: «Draga mea, am fost invitată să prezint un format nou, la Antenă, care seamănă cumva cu RIVALII, emisiunea realizată timp câțiva ani, de tine și echipa ta. Să știi că nu am niciun amestec în acest nou format al Antenei. Sunt un simplu prezentator, deci să nu-mi porți pică!»” – a spus Marina Almășan.

Ce se va întâmpla în continuare?

În final, Almășan a adăugat că își dorește succesul Mihaelei în noul său proiect și a lăsat de înțeles că problemele nu sunt cu prezentatoarea, ci cu producătorii emisiunii de la Antena 1.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
gabriela cristea instagram jpg
Elena Basescu, foto Facebook jpg
amalia nastase si fiica ei emma la vorbeste lumea jpg
Saveta Bogdan, Gheorghe Turda, foto arhiva jpg
Anda Adam, Joseph, foto Instagram jpg
Roxana Ostroveanu atelier
Maia Morgenstern, foto Facebook jpg
oana roman instagram jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net