VIDEO A fost faultat dur, dar s-a ridicat şi i-a dat un pumn în faţă adversarului!

Bjorn Ruytinkx a avut o intrare criminală la picioarele lui Mehdi Carcela-Gonazalez, fotbalist la Leuven, după care a început să zâmbească ironic, ca şi cum nu s-ar fi întâmplat nimic. Buna sa dispoziţie a dispărut însă în momentul în care Carcela s-a ridicat de jos şi i-a aplicat o corecţie fizică, lovindu-l violent cu pumnul în figură. Agresorul a fost eliminat, dar el oricum nu mai putea continua meciul având mari probleme la gleznă.

Incidentul s-a petrecut în ultimul minut al primei reprize, iar Standard era în zece jucători. Până la urmă partida s-a terminat 0-0.

Prințul William, Prințul Harry, Kate Middleton, Meghan Markle  sursa   GettyImages jpg