VideoMoment tensionat pentru un român care se plimba prin pădure. Urșii au urcat după el într-un copac
Ce ar fi trebuit să fie o simplă plimbare prin pădure s-a transformat rapid într-un moment tensionat pentru un român. El a fost nevoit să se urce într-un copac pentru a scăpa cu viață după ce doi urși au apărut în calea lui.
În această perioadă caniculară, în care temperaturile se mențin la valori extreme greu de suportat, o plimbare prin pădure pare a fi o idee foarte bună. Nu numai că vom putea să ne bucurăm de o atmosferă mai plăcută și mai răcoroasă decât în orașe, dar o astfel de plimbare ne ajută să facem mișcare și să ne simțim mai bine.
Din păcate, ce ar fi trebuit să fie câteva ore liniștite petrecute în mijlocul naturii s-au transformat într-o experiență de coșmar pentru un român. În calea lui au ieșit doi urși, iar bărbatul a fost nevoit să se urce într-un copac pentru a scăpa cu viață.
A întâlnit doi urși în pădure
Bărbatul a postat un scurt videoclip cu cele întâmplate pe platforma de socializare Reddit, iar internauții din țara noastră au reacționat imediat. Un comentariu atrage atenția asupra faptului că urcatul în copac nu este deloc o idee bună.
„Realizezi că urcatul în copac când te întâlnești cu ursul este cea mai mare prostie, nu? După cum vezi, urșii se pot urca în copaci, și mult mai repede decât un om. Persoana din clip a avut noroc că nu erau agresivi, erau doar curioși. Nu i-ar fi făcut nimic nici pe pământ”, a scris un internaut.
Videoclipul a atras reacția multor internauți
„Mă bucur că totul s-a terminat cu bine. Să ai simțul umorului într-o astfel de situație spune multe despre tăria ta de caracter. Îți doresc cât mai multe păduri ferite de urși!”, a scris un alt român care a vizionat videoclipul.
În numai câteva ore, postarea românului a atras sute de aprecieri din partea internauților. Ce ar fi trebuit să fie o simplă plimbare în natură s-a transformat într-un moment tensionat, la care nu s-ar fi așteptat nimeni.



































