Daciana Sârbu, primele declarații despre noul iubit! Ce a spus despre o nouă căsătorie? „Nu mă ascund, nu mint, sunt liniștită!”

#Exclusiv Click!
Ultima actualizare:

Daciana Sârbu (48 de ani) radiază după ce și-a refăcut viața sentimentală alături de un alt bărbat. Fosta soție a lui Victor Ponta a făcut declarații în premieră pentru Click! despre noul iubit, dar și despre un nou posibil mariaj. 

După un divorț ținut la secret luni bune, Daciana Sârbu și Victor Ponta și-au refăcut relativ repede viețile sentimentale. 

Daciana a postat, zilele trecute, o fotografie de la o nuntă la care a participat, unde a venit însoțită de un tânăr înalt și prezentabil, care este noul ei iubit. 

Prezentă marți la evenimentul de lansare al Asociației „Eu te-am făcut eu te iubesc”, fosta soție a lui Victor Ponta a făcut, în exclusivitate pentru Click!, declarații în premieră despre noul bărbat din viața ei. 

 „E foarte complicat să fii femeie”

Click!: Daciana, ești într-o formă de invidiat după divorț. Care este secretul tău?

Daciana Sârbu: Echilibrul, în primul rând mental, care este foarte greu să-l atingem permanent. E așa o luptă pe care o dai în fiecare zi, să fii bine cu tine, cu ceilalți, să mănânci sănătos, să ai grijă de tine. De fapt, să fii femeie cred că e foarte complicat. Mai ales că, în jurul tău, îi influențezi pe toți cei dragi și, dacă starea ta e bună, cumva se aliniază lucrurile. 

Click!: Care a fost cea mai mare temere a ta ca mamă, care a și trecut recent printr-un divorț…

Daciana Sârbu: Am temeri în fiecare zi ca mamă. Începând de la faptul că nu am ales școala potrivită, că poate nu sunt destul de atentă la trăirile fetelor și nu le simt tot timpul, ce anturaj au, învață suficient sau e prea mult, cum este în cazul Irinei, care a picat în extrema cealaltă. Fiecare dintre ele au avut și au nevoi diferite. Mai am și temerea că nu pot să mă împart corect între ele…

Click!: Sunt geloase una pe cealaltă?

Daciana Sârbu: Irina fiind mai mare o are sub protecție și grijă pe Maria. Nu sunt geloase! Poate puțin Maria e geloasă pe programul de școală al Irinei care acum este mult mai lejer, fiind în ultimul an sunt puține materii.   

A fost totuși o luptă și o gelozie pentru iubirea noastră pentru că,  în momentul în care Maria a venit în familie a perceput-o pe Irina ca pe un obstacol în calea iubirii pentru noi. S-a transformat totuși în timp într-o relație minunată, și cu ceva efort. 

 „Nu s-a stabilit un program de vizitare al fetelor! Nu s-a schimbat nimic pentru ele după divorțul nostru”

Click!: Ce relație au fetele cu tatăl lor după divorț? 

Daciana Sârbu: Totul a început de la faptul că am reușit noi doi să rămânem într-un parteneriat pentru binele lor și al nostru. Nu cred că e eficient să porți discuții, războaie pentru situații în care nu mai are sens oricum. Și atunci le-am transmis această stare de echilibru și de bine și lor, chiar și fără să le explicăm. Eu le-am spus întodeauna adevărul și continui s-o fac în orice situație. Asta e baza relației noastre, pe lângă iubire. 

E important ca ele să știe că și faci ceea ce spui și că spui adevărul, nu-i manipulezi sau nu-i minți. 

Click!: De multe ori, se știe, copiii resimt o traumă în urma divorțului părinților. La voi cum a fost?

Daciana Sârbu: În viață sunt momente în care lucrurile nu se mai întâmplă cum îți dorești. Cred că și acest moment o să le pregătească pentru situații mai neplăcute. Din păcate, așa e viața! Important e cum trecu peste ele și pe cine ai alături, și cum îți explică oamenii, cât îți sunt de ajutor. 

E important să cauți și ajutor de specialitate, psihologi, terapeuți. Nu cred că poți să duci, să faci singur tot. 

Click!: Cât timp petrec ele acum cu tatăl lor?

Daciana Sârbu: Nu s-a stabilit, e o dinamică în funcție de nevoile fiecăruia. Nu avem stabilit. Nu s-au schimbat lucrurile din perspectiva asta deloc. 

Ce spune despre noul ei partener? „Nu mă ascund, nu mint, sunt bine, liniștită”

Click!: Ai apărut, recent, alături de noul tău partener și ai făcut valuri pe social media. Ce ne poți spune despre această relație? 

Daciana Sârbu: A fost destul de surprinzătoare reacția, nu mă gândeam  că trezește atât interes, mai ales că eu, de obicei, nu împărtășesc lucruri din intimitatea mea. Nu mă ascund, am făcut-o foarte firesc cum fac, de altfel, toate lucrurile pe care le expun în viața mea și pe social media. Nu mă ascund, nu mint, sunt bine, liniștită, dar liniștea mi-a oferit-o tot procesul acesta în care am lucrat cu mine.

Click!: Cum se simte femeia Daciana la acest moment?

Daciana Sârbu: Mă simt în echilibru cu mine și cred că nu aveam cum să ating acest echilibru dacă nu treceam prin niște lucruri care să mă forțeze să mă schimb, să mă preocup de ceea ce simt și ceea ce-mi doresc. 

Click!: Mai ai de gând să te căsătorești? 

Daciana Sârbu: Nu știu! Asta doar viața va decide! 

Cine este noul iubit al Dacianei Sârbu? 

Week-end-ul trecut, Daciana Sârbu a postat câteva fotografii de la o nuntă la care a participat și nu a fost singură. Blonda a venit însoțită de un tânăr înalt și prezentabil, cu un tatuaj ușor de remarcat pe mâna dreaptă. 

Alex Ghionea este numele lui și se pare că acesta lucrează în domeniul Horeca. Explicabilă apropierea lor, mai ales că și Daciana Sârbu deține un lanț de cofetării. Îmbrăcată într-o rochie lungă, neagră, cu buclele blonde pe umeri, fosta europarlamentară pare fericită și liniștită în brațele partenerului ei.

La sfârșitul lui august cei doi au fost împreună și într-o vacanță în Grecia, așa cum reiese din fotografiile postate de Daciana.

Daciana și Victor Ponta, separați  cu un an înainte de divorț

Daciana Sârbu și Victor Ponta au fost căsătoriți timp de 19 ani și au crescut împreună trei copii: Irina, fiica lor biologică, Andrei, fiul lui Victor dintr-o relație anterioară, și Maria, fetița adoptată. 

Cei doi au confirmat oficial divorțul în primăvara lui 2025, după o perioadă în care au apărut separat la evenimente publice. 

„Am gestionat (divorţul, n.r.) cu un an înainte, cumva, şi faptul că după un an a fost şi public… am aşteptat să treacă valul ştirii şi cam atât. A fost mult mai uşor că în toată perioada asta nu s-a aflat şi nu s-a aflat pentru că noi am fost în acest echilibru şi ne-am sfătuit şi ne-am coordonat. De obicei, se află când unul dintre parteneri se plânge sau face ceva. În cazul nostru, nu s-a întâmplat asta şi atunci faptul că a apărut ştirea după un an era doar o ştire”, au spus aceștia, pe rețelele de socializare. 



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Emi nu se vede deocamdată tătic
banner gabriel fatu jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net