Bucătarul care a gătit pentru frații Tate, prezent la Chefi la cuțite. Ce dezvăluiri a făcut Badar Zsolt despre petrecerile fastuoase ale acestora
Badar Zsolt, bucătarul care le-a gătit fraților Tate, s-a numărat printre concurenții prezenți în cadrul emisiunii culinare Chefi la cuțite, de la Antena 1. Pe lângă preparatul cu care s-a prezentat în fața juraților, tânărul a dezvăluit mici secrete din spatele petrecerilor exclusiviste pe care le organizează, de aici aflând și preferințele culinare ale milionarilor britanici în materie de mâncare.

Frații Tate sunt recunoscuți pentru petrecerile fastuoase pe care le organizează, și la care sunt prezenți oameni potenți financiari. Și ei, la rândul lor, au un bucătar privat care se ocupă de preparatele culinare.
Ce preparat au cerut cei doi frați
Datorită talentului său culinar și a profesionalismului, tânărul a câștigat teren în bucătărie, ajungând să lucreze și să organizeze petreceri luxoase ale milionarilor. Badar Zsolt își amintește că unul dintre preparatele pe care le-au cerut frații Tate a fost carne de balenă, adusă din Norvegia.
„Am avut un eveniment unde m-au rugat să le gătesc balenă. Au adus ei balena din Norvegia. A venit cu un termobox, în care era un mușchi de balenă”, a declarat Badar Zsolt, la Chefi la cuțite.
Cum a ajuns bucătarul privat al fraților Tate
Badar Zsolt a povestit că la una dintre petreceri, Tristan și Andrew Tate împreună cu invitații au consumat peste 100 de kilograme de carne de vită.
De asemenea, Badar Zsolt a lucrat pentru cei doi frați vreme de 7 luni de zile, la scurt timp după ce ei au fost eliberați din închisoare. S-au cunoscut prin intermediul unei persoane care avea contactul acestora.
„Am avut un eveniment unde am cunoscut o persoană care avea contactul fraților Tate și prin ea am ajuns la ei. După ce s-a terminat evenimentul le-a dat și lor drumul din închisoare și aveau nevoie de un bucătar. De acolo am petrecut undeva la șapte luni”, a declarat Badar Zsolt.
Bucătarul nu a dezvăluit salariul pe care îl primea, însă putem trage concluzia că era unul destul de bun, ținând cont că la o petrecere doar bacșișul a fost de aproximativ 3.000 de euro.
„A dat foarte mult bacșiș. A dat foarte bine, vreo 3.000 euro la o seară”, a declarat concurentul.




































