Benadette Szocs și Ovidiu Ionescu, în sferturile de dublu mixt la Jocurile Olimpice

Bernadette Scocs si Ovidiu Ionescu și bucuria victorieiFoto: Guliver/ GettyImages

Bernadette Szocs și Ovidiu Ionescu s-au apropiat la o singură victorie de medaliile de bronz de la Jocurile Olimpice.

Perechea formată din Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu s-a calificat, sâmbătă, în sferturile de finală ale probei de dublu mixt din concursul de tenis de masă de la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Szocs şi Ionescu au trecut în optimi de perechea slovacă Lubomir Pistej/Barbora Balazova, scor 3-1 (11-8, 11-8, 12-14, 11-4, 11-9).Partidele din sferturi sunt programate duminică, adversarii lor fiind principalii favoriți, chinezii Xu/ Liu