Bute a anunţat că meciul cu Brinkley nu va avea loc în România

Ultima actualizare:

    Bute este neînvins  la profesionişti
Bute este neînvins la profesionişti

Pugilistul român Lucian Bute a anunţat prin intermediul unui comunicat al Interbox, că meciul său cu Jesse Brinkley, contând pentru titlul mondial, versiunea IBF, nu va putea avea loc în România, aşa cum s-a dorit. Astfel, lupta se va desfăşoare la Montreal, la 15 octombrie, informează site-ul rds.ca

"Mi-ar fi plăcut ca meciul să se desfăşoare în România, însă este pur şi simplu imposibil. Împreună cu oficialii de la Interbox am depus eforturi mari în ultimele săptămâni pentru a reuşi, dar fără succes", a precizat Lucian Bute, care a adăugat că va trebui să se pregătească intens pentru partida care va urma.

"Cu ultima victorie obţinută în faţa lui Curtis Stevens, Brinkley i-a surprins pe mulţi. El este un luptător, care va da totul în acest meci", a precizat Bute

La rândul său, preşedintele clubului Interbox, Jean Bedard, a precizat că planul iniţial era ca lupta cu Brinkley să aibă loc în România, însă acest lucru nu este posibil din cauza situaţiei economice dificile din această ţară.

IBF l-a desemnat pe americanul Jesse Brinkley (35 de victorii, dintre care 22 prin KO, şi cinci înfrângeri, două prin KO) drept challenger obligatoriu al lui Bute.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
image
image