Prima jucătoare de tenis infectată cu coronavirus la turneul WTA de la Palermo

Ultima actualizare:

    O jucătoare participantă la Palermo a fost depistată pozitiv cu coronavirusFOTO: Instagram/ Palermo Ladies Open
O jucătoare participantă la Palermo a fost depistată pozitiv cu coronavirusFOTO: Instagram/ Palermo Ladies Open

Nici nu s-a reluat bine circuitul WTA că a și apărut primul caz de coronavirus între jucătoarele participante la turneul WTA de la Palermo.

Conform unui comunicat al WTA, una dintre jucătoarele prezente la Palermo pentru a juca la primul turneu profesionist organizat pe plan mondial de la izbucnirea pandemiei a fost depistată ca fiind infectată cu coronavirus.

Conform comunicatului, ea este asimtomatică și s-a retras, în mod evident, de la turneu. Numele ei nu s-a dat publicității, dar probabil că îl vom putea deduce când vom vedea lista retragerilor.

La turneul de la Palermo participă și patru românce: Gabriela Ruse și Laura Paar în calificări – ele vor juca sâmbătă în primul tur -, Sorana Cîrstea și Irina Begu, care sunt direct acceptate pe tabloul principal.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
fcsb bucurie jpg
image
image