┼×tim ora la care Halep va juca sfertul cu Azarenka. Va fi canicul─â!

Halep va avea doi adversari ├«n sfertul de m├óine: Azarenka ┼či c─âlduraFoto: AP

Simona Halep a trecut dramatic ├«n optimi de nem┼úoaica Sabine Lisicki, iar ├«n sferturi va avea un meci ┼či mai greu, ├«mpotriva bielorusei Victoria Azarenka.

Dubl─â c├ó┼čtig─âtoarea la Australian Open ├«n 2012 ┼či 2013 e ├«n mare revenire de form─â ┼či vrea s─â-┼či egaleze cea mai bun─â performan┼ú─â a ei pe cimentul american, adic─â finalele din aceia┼či ani buni, 2012 ┼či 2013. Partida va avea loc m├óine sear─â, nu ├«nainte de ora 19:30, ora Rom├óniei. Spunem nu ├«nainte, pentru c─â Halep - Azarenka va ├«ncepe dup─â un alt sfert g─âzduit de arena Arthur Ashe, cel dintre Petra Kvitova ┼či Flavia Penneta, ┼či depinde de c├ót va dura partida dintre cehoaic─â ┼či italian─â. Pentru Halep nu este o veste foarte bun─â, ├«n SUA 19:30 fiind de fapt 12:30, la pr├ónz, c├ónd la New York e c─âldura mai mare. Rom├ónca a dat semne de oboseal─â pe fondul c─âldurii ┼či ├«n meciul cu Lisicki, dar sper─âm s─â duc─â ├«n spate termometrul ┼či ├«mpotriva Azarenk─âi. Pentru a nu se obosi ┼či mai tare, Halep s-a retras de la proba de dublu mixt, unde al─âturi de Horia Tec─âu urmau s─â ├«nt├ólneasc─â perechea Martina Hingis - Leandro Paes.

Tot pe Arthur Ashe, dar dup─â finalul meciului lui Halep, va ├«ncepe sfertul masculin dintre Stan Wawrinka ┼či Kevin Anderson.