Dinamo, salvată de Mamele

Ultima actualizare:

    Iulian Mamele
Iulian Mamele

Norocul şi-a întors faţa spre Dinamo! „Câinii” au câştigat cu 2-1 la Tîrgu Jiu, graţie unui autogol marcat de Iulian Mamele, în minutul 90!

Fundaşul central de 27 de ani a fost transferat în această vară la Pandurii, venind din postura de jucător liber de contract de la Concordia Chiajna.

Născut în capitală, Mamele s-a hotărât cu greu să renunţe la viaţa de Bucureşti pentru o aventură la Târgu Jiu, chiar dacă nu are o experienţă înaltă la nivel fotbalistic, Pandurii fiind cea de-a doua echipă din Liga I la care jucătorul activează.

Antrenorul care l-a descoperit pe Mamele, Liţă Dumitru, era foarte încrezător în talentul şi abilităţile fotbalistului atunci când fosta sa echipă, Concordia a reuşit să promoveze în Liga I.

„Este genul de fundaş care te ajută şi la faza de construcţie. A avut el o perioadă în care i-a cam «patinat» mintea şi se credea mare fotbalist, dar i-a trecut. A dat probe de joc prin Italia, s-a întors de acolo cu coada între picioare, dar acum nu mai are nimeni ce să-i reproşeze", povestea fostul mare internaţional.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Mircea Lucescu (EPA) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Sorana Cirstea si jucatoarea chineza Shuai Zhang, campioana la Linz la dublu (Facebook WTA) jpg
Razvan Lucescu (EPA) jpg
adrian ilie webp
WhatsApp Image 2026 04 10 at 12 20 14 (1) jpeg
Lucescu digisport captura jpeg
ChatGPT Image 10 apr  2026, 11 10 18 png
image
image