Dragomir dă vina pe sindicate în "cazul" Rapid: "A ieşit o bulibăşeală de ne-am făcut de râs cu barajul ăsta"

Ultima actualizare:

"Propunerea a venit de la sindicate, nu a venit de la mine. Altădată să ţină cont de propunerile Ligii. Altădată, la propunerile ligii alegeţi una dintre propunerile ligii, ce depinde de ligă, nu puneţi de la fotbal feminin sau sindicate să aleagă ce e mai bine de LPF, atunci nu e în regulă. În ţara asta, sindicatele conduc, vorba domnului Băsescu. De aici a ieşit o bulibăşeală. Noi am propus două variante. Ori să rămână Rapidul direct ori să rămână articolul 20 din regulament, pe care federaţia îl scosese şi de aici bulibăşeala cu barajul cu care ne-am făcut de râs", a spus Dragomir, după Comitetul de Urgenţă al FRF.

"De ce să dea Rapid în judecată federaţia şi liga? Liga a ajutat Rapidul, nu i-a dezavantajat", a mai spus Dragomir.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Belgia Iran, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
image png
Kone targa jpg
Yoane Wissa, Congo, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Anglia Croatia (EPA) jpg
image
image