Rapid, al șaselea meci fără victorie. Postul lui Mihai Iosif, în pericol

Ultimul semi-eșec al Rapidului s-a înregistrat la Voluntari, acolo unde giuleștenii au încheiat la egalitate, 0-0, partida contra formației locale.

Rapidul nu a mai câștigat un meci din luna decembrie 2021 (FOTO: Sportpictures)

La finalul partidei, antrenorul rapidiștilor, Mihai Iosif, a recunoscut că a fost lipsit de inspirație la schimbări. El spune că nu se teme că va rămâne fără serviciu, pentru că ”viața nu a început și nu se termină cu Rapid”.

"A fost un meci disputat pe un teren mult sub nivelul Ligii I, un teren foarte, foarte prost. Am avut o repriză, prima, foarte, foarte bună, cred că am stat foarte bine în teren, dar din nou nu a intrat mingea în poartă. Au avut şi ei în repriza a doua vreo două şanse, cam ăsta cred că a fost meciul. Dacă data trecută am spus că mi-au ieşit schimbările, astăzi nu mi-au ieşit. Nu au ieşit, ce să-mi reproşez?

Rapid, 4 puncte în șase meciuri

Sunt jucători care trebuie să facă diferenţa, să aducă un plus. E vorba de inspiraţie, câteodată eşti inspirat, cum am fost cu UTA, azi nu am fost. Avem numai egaluri, din păcate, zici că jucăm în anii '90 în campionatul italian. Avem şanse matematice şi vom lupta până la capăt pentru a accede în play-off, asta e clar.

Şi avem şanse reale chiar. Cât ele există, noi vom da totul pe teren. Şi anul trecut am avut şanse, mai mici, şi am reuşit, cu siguranţă vom da totul pentru a realiza obiectivul nostru, al vestiarului. Atât eu, cât şi colegii mei am făcut lucruri măreţe la Rapid, gândiţi-vă că suntem o nou-promovată şi poate nu suntem la nivelul pe care ni-l dorim", a declarat Iosif după meci.

În ultimele 6 meciuri, Rapid a obținut patru puncte din tot atâtea remize și a suferit două înfrângeri.

Puteţi urmări ştirile Click! şi pe Google News!