Uniţi doar în rugăciune! Golgheterul Belgiei, în prim-plan

Uniţi doar în rugăciune! Golgheterul Belgiei, în prim-plan

Ultima actualizare:

    Belgianul Lukaku (dreapta) şi panamezul Escobar se roagă în acelaşi timp
Belgianul Lukaku (dreapta) şi panamezul Escobar se roagă în acelaşi timp

După ce s-au duelat pe teren, belgianul Lukaku şi panamezul Escobar s-au adresat în acelaşi timp divinităţii.

Belgia – Panama (3-0) a fost un meci fără istoric, „dracii roşii” confirmând statutul de echipă cu mari pretenţii la acest Campionat Mondial. Din punct de vedere al reuşitelor, cel mai valoros fotbalist belgian a fost vârful Romelu Lukaku, care l-a învins de două ori pe portarul Penedo, legitimat încă în Liga I, la Dinamo.

În timpul meciului, Lukaku a dus lupte crâncene cu fundaşul panamez Fidel Escobar, valoarea fotbalistului de la Manchester United ieşind deseori la suprafaţă. La finalul întâlnirii, a fost însă semn de egalitate între Lukaku şi Escobar. Într-una dintre cele mai frumoase imagini de la Cupa Mondială, cei doi au fost surprinşi rugându-se în acelaşi timp, la câţiva metri distanţă.

În mod sigur, Lukaku i-a mulţumit încă o dată lui Dumnezeu pentru că a scăpat de sărăcie prin fotbal, aşa cum a precizat cu câteva zile înainte, într-un articol emoţionant pentru o revistă de specialitate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
robbie williams jpg
Vinicius Junior (EPA) jpg
Corvinul Hunedoara FK Csikszereda (Sportpictures) jpg
Alexandru Pascanu (Sportpictures) jpg
spaniolii scena   epa jpg
Kevin Keegan selectioner Anglia   Getty jpg
fani u cluj foto Cristian Cosma jpg
banner rafaela pestritu shakira png
image
image