Mama fetei găsite moarte în lada patului, noi declarații: „Aveam ceva în mine, o inimă neagră”

11 iunie 2023 12:44
Ultima actualizare:

Simona Iftimovici, mama fetiței găsită moartă într-o ladă de pat din cartierul Berceni ar fi vrut să o caute pe fiica ei, însă a fost oprită chiar de către ucigaș, nimeni altul decât concubinul ei. Cei doi au părăsit România chiar după ce fapta oribilă a avut loc, mama fetei crezând că cea mică se află la tatăl ei biologic.

Concubinul femeii a recunoscut crima

Detaliile cutremurătoare despre cazul de crimă din cartierul Berceni (București) nu încetează să înfioare atât anchetatorii, cât și oamenii simpli. Întreaga țară a rămas înmărmurită atunci când s-a aflat că, trupul descoperit într-o ladă de pat dintr-un banal apartament din Capitală, aparține unei fetițe de numai 12 ani. Iar de parcă întregul incident nu era deja îndeajuns de șocant, concubinul mamei victimei i-ar fi spus acesteia că el a fost cel care a ucis-o pe fetiță.

Potrivit informațiilor oferite de către protv.ro, Simona Iftimovici, mama victimei, ar fi avut o presimțire în legătură cu fata sa. Ea a povestit unuia dintre colegii pe care îi avea la locul din muncă din Spania că, înainte de a părăsi România, fata ei i-a spus că urma să meargă la tatăl ei biologic, însă, Simona Iftimovici a găsit bagajele ei acasă, deși fetița era de negăsit.  

„Aveam ceva în mine, o inimă neagră”

Simona Iftimovici a povestit că i s-ar fi părut foarte bizar faptul că fata ei a plecat la tatăl biologic fără să își ia bagajele, însă concubinul ei, Marcel Șerbuc, a convins-o că cea mică a lăsat hainele acasă pentru vizita următoare. Femeia a încercat de mai multe ori să o sune pe cea mică, fără succes, iar în cele din urmă, a dorit să vorbească cu tatăl biologic al fetiței. Însă, potrivit acesteia, a fost împiedicată să îl contacteze pe acesta, cât și pe mama ei, de către criminal.

„Aveam ceva în mine, o inimă neagră”, a declarat Simona Iftiomovici. În cursul zilei de ieri, Marcel Șerbuc a fost arestat de către autorități în Olanda.

Mai multe