Nicola și-a schimbat stilul de viață. La ce alimente a renunțat artista: „Mă simt mult mai bine”

Nicola și-a schimbat stilul de viață. La ce alimente a renunțat artista: „Mă simt mult mai bine”

Ajunsă la vârsta de 57 de ani, Nicola, una dintre cântărețele românești care făceau furori pe scenă la începutul anilor 2000, vorbește cu sinceritate despre cele mai recente și importante schimbări din viața ei.

Nicola povestește cum se simte de când a făcut schimbări în alimentație.
Nicola povestește cum se simte de când a făcut schimbări în alimentație. Foto: Facebook

În cadrul unui interviu, artista a mărturisit, cu sinceritatea cu care și-a obișnuit publicul, că în această vară nu a avut timp pentru nicio vacanță. În schimb, s-a dedicat deplasărilor pentru a susține recitaluri și și-a concentrat atenția asupra sănătății, alimentației și stilului de viață.

Cum i s-a schimbat starea de când a renunțat la gluten și zahăr 

Nicola mărturisește că este dependentă de sport, astfel că mișcarea face parte din rutina sa. Chiar și atunci când este plecată pentru a cânta în diverse locații, artista nu renunță la antrenamente, pe care le face cu mult drag. În plus, a făcut schimbări și în ceea ce privește alimentația: a eliminat glutenul și zahărul, iar de când a luat această decizie spune că se simte mult mai bine.

„În afară de deplasările pe care le-am avut pentru a susține recitaluri, am făcut mult sport. Am făcut multe antrenamente pe patinoar cu rolele, dar și în parc. În afară de evenimentele la care am fost să cânt în diverse locații, am făcut mult sport, pentru că sunt dependentă de sport. Îmi dă o stare de bine și mă simt extraordinar după ce fac antrenamentele.

În ultimii ani am adoptat o alimentație sănătoasă. Am renunțat la gluten și la zahăr și mă simt mult mai bine. Pot să spun că mă simt în formă de când nu le mai consum”, a povestit cântăreața, într-un interviu viva.ro

Spune pas vacanței, anul acesta

În timp ce majoritatea vedetelor își rezervă timp pentru vacanțe în care să se relaxeze și să se deconecteze de la viața profesională și de grijile cotidiene, Nicola alege să se concentreze asupra evenimentelor pe care le are. Artista iubește să cânte, iar pentru ea cariera și pasiunea pentru sport sunt prioritare în această perioadă.

„Eu nu știu când îmi voi lua vacanță, pentru că urmează alte evenimente pentru mine, dar, deocamdată sunt foarte bine așa. Mie îmi place că fac ceea ce îmi place, adică să cânt și să fac sport. Sunt două lucruri care îmi plac enorm. Important este că eu atunci când îmi aleg destinația de vacanță, trebuie să am un loc în care să fac sport. Asta e lege, e clară treaba”, a mai declarat ea.

De la cine a moștenit artista dragostea pentru sport 

Sportul nu este doar o plăcere pentru Nicola, ci și o adevărată „moștenire” de familie, dacă putem spune așa. Ambii părinți ai artistei și-au dedicat viața sportului de performanță, iar pasiunea pentru mișcare i-a fost insuflată încă din copilărie. Nicola povestea, în urmă cu ceva timp, pentru aceeași sursă, că părinții săi au încurajat-o să facă sport și au fost un exemplu pentru ea, unul pe care continuă să-l urmeze și astăzi.

„De la părinții mei. Îi mulțumesc mamei mele că m-a lăsat să fac sport de mică. Și le mulțumesc părinților mei că au fost un exemplu pentru mine, ei fiind foști sportivi de performanță. Am cupele lor acasă. Le mulțumesc că m-au educat să îmi placă sportul. Eu mă trag din familie de sportivi de performanță și am avut exemple în viața mea. Unchiul meu a fost antrenor de ciclism, tatăl meu a fost ciclist de performanță, mama a făcut popice de performanță… iar mătușa mea a făcut atletism”, a conchis artista. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
adela popescu si radu valcan
Banner Dorel Vișan
cabiria si maia
Deea Maxer și Simona Maxer jpg
lidia buble
mircea radu la piata obor
marian godina
banner alexandru constantin png
image
image