Ce poți să faci dacă ai mâncat prea mult de Paște și nu te simți bine

Sărbătorile de Paște sunt adesea asociate cu mese bogate și delicioase, iar uneori excesele culinare pot determina disconfort gastric și alte probleme digestive. Dacă te confrunți cu astfel de simptome după sărbători, iată câteva remedii naturale și eficiente care te pot ajuta să-ți refaci starea de bine rapid:

Masă de Paște. Foto: Shutterstok.
Masă de Paște. Foto: Shutterstok.

Hidratare adecvată

Asigură-te că bei suficientă apă pe parcursul zilei. Hidratarea corectă ajută la menținerea echilibrului hidric al organismului și facilitează digestia, contribuind la eliminarea toxinelor.

Infuzii de plante medicinale

Menta poate ajuta la eliminarea gazelor intestinale și la relaxarea mușchilor tractului digestiv.

Citește mai multe pe canal33.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
papagal societatea ornitologica romana jpeg
ochi istock jpg
Cumparaturi in magazine  Foto Freepik com jpg
postura getty1 jpeg
atentatul din 11 septembrie jpg
image
image