STB TPBI prelungește programul autobuzelor pentru concertul „50 Cent – Summer in the City”

Pentru a veni în întâmpinarea miilor de fani care vor participa la concertul mult așteptat „50 Cent – Summer in the City” de la „Romaero”, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public București – Ilfov (TPBI) anunță extinderea programului de circulație pentru liniile de autobuz 301 și 605 în ziua de duminică, 18 august 2024.

index webp

Autoritățile și organizatorii vor asigura un transport eficient și confortabil după eveniment, ultimul autobuz al liniei 301 va pleca la ora 23:20 de la capătul „Jolie Ville” către „Piața Romană”, iar ultimul autobuz al liniei 605 va porni la ora 23:20 de la capătul „Aeroport Băneasa” către „Piața Sfânta Vineri”.

În plus, TPBI a decis să crească frecvența liniei de noapte N119, care va circula duminică între orele 23:00 și 00:00 la un interval de doar 10 minute, pentru a facilita întoarcerea acasă a participanților la concert.

După miezul nopții, autobuzele N119 vor circula la intervale de 30 de minute, asigurând legătura între „Complex Comercial Băneasa” și „Piața Unirii 2”.

Aceste măsuri sunt menite să ofere un plus de confort și siguranță celor care vor să se bucure de experiența concertului lui 50 Cent, fără grija transportului înapoi acasă.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
astrologie zodii iarna parfum 2233424349 jpg
eri clinic   clinica implant mamar București   doctor implant mamar București    click jpg
zodii, foto shutterstock jpg
suc cola suc acidulat bauturi carbonatate shutterstock 361921463 jpg
vin rosu (2) jpg
porc carne adobestock jpg
Sos de rosii jpg
dans jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net