Bute la înot

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Sosit vineri, în România, Lucian Bute şi-a reluat sâmbătă antrenamentele pentru meciul cu Jean Paul Mendy, programat pe 9 iulie, la Romexpo.

Gazdele de la Hotelul JW Marriott i-au pus la dispoziţie un mini gym, în timp ce antrenorul Stephan Larouche l-a "încărcat" cu un program de pregătire spartan, bazat pe antrenamente fizice, două şedinţe pe zi.

"Alergare pe bandă, flotări, genuflexiuni, sărituri la coarda. După o oră, când calvarul părea a se fi terminat, Lucian intră în bazin pentru câteva ture de înot. Apoi saună. E bună şi pentru relaxare, dar şi pentru a mai da jos din kilogramele pe care Lucian le are în plus", a descris programul lui Bute antrenorul său, Stephane Larouche.

În zilele următoare, Bute va reîncepe şi pregătirea specifică la sala de box. Dimineaţa va face reprize de sparring şi lovituri în sacul de box, iar seara alergare.

Lucian are un program de antrenament cu alergări pe bandă, flotări, genoflexiuni şi sărituri la coardă

simeon stalpnicul png

simeon stalpnicul png

În ultima săptămână, programul se va inversa, Lucian urmând a-şi regla loviturile seara. Bute a făcut deja 110 reprize de sparring cu adversari diferiţi, iar la Bucureşti el va avea doi parteneri cu care se va antrena în ring.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
gol Romania Adrian Rus jpg
csm bucuresti invinsa jpg
kopic jpg
Serban Cotirlan bust jpg
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
image
image