Începe competiţia caritabilă de ciclism pentru copiii cu autism!

Începe competiţia caritabilă de ciclism pentru copiii cu autism!

Ultima actualizare:
1 59397 original jpg jpeg

Sâmbătă, 20 septembrie, în Parcul de Aventură Phoenix din pădurea Cernica se dă startul la Rocket Bike Fest - competiţia caritabilă de ciclism pentru copiii cu autism organizată de Asociaţia Help Autism şi BikeXpert.

Printre premiile pe care le pun la bătaie organizatorii şi partenerii se numără bani,o excursie la Amsterdam şi bilete de avion oriunde în Europa. Cu banii adunaţi din taxele de participare şi din sponsorizări,asociaţia va asigura diagnostic precoce şi evaluare gratuită copiilor cu tulburare din spectrul autist,primul pas spre recuperare.

Cei interesaţi vor aleg din 5 categorii de concurs:

  • Copii:între 3 şi 10 ani,pe categorii de vârstă şi tip de bicicletă
  • Juniori:între 10 şi 14 ani ce vor parcurge un traseu de 9 km
  • Family:Copil+părinte,9 km
  • Hobby:Pasionat,25 km
  • Race:Ciclist antrenat,50 km

Doritorii se mai pot înscrie la Rocket Bike Festpână pe 19 septembrie online pe www.rocketbike.rosau direct la Magazinul BikeXpert din Şoseaua Pantelimon nr.94,loc de unde se poate ridica pachetul de start într-una din zilele de 17-18-19 septembrie.

Taxa de participare este de 70 Lei pentru categoriile Hobby,Race,Family şi Juniori (cronometrare cu cip)şi între 25 şi 30 Lei pentru categoria copii.

Citeşte şi:

Naşterea provocată creşte riscul de autism

Ce trebuie să ştii despre autism



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
click ro   Cauți sneakers în trend Unfazed aduce cei mai căutați sneakers în România png
9f47d43cf2f247f15ba108ab72b72b22 png
e18c2b9752c18a82c428b07f9b80123f7b jpg
WFF 2025 arhiva jpeg
Lună plină flickr png
neti sandu zodii colaj instagram pixabay jpg
zodii, foto shutterstock jpg
image png
image
image