52 de meciuri de joi până marţi!Se decid calificatele la Euro 2016


    Euro 2016 se va disputa în Franţa
Euro 2016 se va disputa în Franţa

Preliminariile Euro 2016 se apropie de final. Ultimele două runde din cele nouă grupe de calificare sunt programate începând de joi, 8 octormbrie, până marţi, 13 octombrie, perioadă în care se vor desfăşura nu mai puţin de 52 de partide interţări.

Iată care este programul meciurilor, inslusiv din grupa României, cu orele de disputare şi cu televizările.

Grupa F

Joi

România – Finlanda     21.45, TVR 1

Ungaria – Feroe          21.45, DigiSport 1

Irl. de Nord – Grecia   21.45, DigiSport 2

Duminică

Feroe – România          19.00, TVR 1

Finlanda – Irl. de Nord  19.00, DigiSport 3

Grecia – Ungaria          19.00, DigiSport 1

Clasament:

1. Irl. de Nord  8          5          2          1          12-6     17

2. România      8          4          4          0          7-1       16

3. Ungaria       8          3          4          1          6-4       13

4. Finlanda      8          3          1          4          7-8       10

5. Feroe          8          2          0          6          5-12     6

6. Grecia         8          0          3          5          2-8       3

*Se califică direct la Euro 2016 primele două clasate plus ocupanta locului trei cu cel mai bun punctaj din cele nouă grupe. Restul de opt ocupante ale locurilor trei vor juca în patru „duble” de baraj.

Preliminarii Euro 2016

Joi

Grupa D

Georgia - Gibraltar      19.00, DigiSport 3

Irlanda - Germania      21.45, DigiSport 3

Scoţia - Polonia           21.45

Clasament: 1. Germania 19p, 2. Polonia 17p, 3. Irlanda 15p, 4. Scoţia 11p, 5. Georgia 6p, 6. Gibraltar 0p.

Grupa I

Albania - Serbia            21.45

Portugalia - Danemarca 21.45, DigiSport 4

Clasament: 1. Portugalia 15p, 2. Danemarca 12p, 3. Albania 11p, 4. Armenia 2p, 5. Serbia 1p.

Vineri

Grupa C

Macedonia - Ucraina   21.45

Slovacia – Belarus       21.45

Spania - Luxemburg   21.45, DigiSport 1

Clasament: 1. Spania 21p, 2. Slovacia 19p, 3. Ucraina 16p, 4. Belarus 7p, 5. Luxemburg 4p, 6. Macedonia 3p.

Grupa E

Anglia - Estonia          21.45, DigiSport 3

Slovenia - Lituania      21.45

Elveţia - San Marino    21.45

Clasament: 1. Anglia 24p, 2. Elveţia 15p, 3. Slovenia 12p, 4. Estonia 10p, 5. Lituania 9p, 6. San Marino 1p.

Grupa G

Liechtenstein – Suedia 21.45

Moldova – Rusia          21.45

Muntenegru - Austria  21.45, DigiSport 4

Clasament: 1. Austria 22p, 2. Rusia 14p, 3. Suedia 12p, 4. Muntenegru 11p, 5. Liechtenstein 5p, 6. Moldova 2p.

Sâmbătă

Grupa A

Islanda - Letonia        19.00

Kazahstan - Olanda    19.00, DigiSport 1

Cehia – Turcia 21.45, DigiSport 1

Clasament: 1. Islanda 19p, 2. Cehia 19p, 3. Turcia 12p, 4. Olanda 10p, 5. Letonia 4p, 6. Kazahstan 2p.

Grupa B

Andorra – Belgia         21.45

Bosnia – Ţara Galilor  21.45, DigiSport 3

Israel - Cipru   21.45, DigiSport 4

Clasament: 1. Ţara Galilor 18p, 2. Belgia 17p, 3. Israel 13p, 4. Bosnia 11p, 5. Cipru 9p, 6. Andorra 0p.

Grupa H

Azerbaidjan – Italia     19.00, DigiSport 3

Norvegia - Malta         19.00, DigiSport 4

Croaţia - Bulgaria        21.45

Clasament: 1. Italia 18p, 2. Norvegia 16p, 3. Croaţia 14p, 4. Bulgaria 8p, 5. Azerbaidjan 6p, 6. Malta 2p.

Duminică

Grupa D

Germania - Georgia     21.45, DigiSport 3

Gibraltar - Scoţia         21.45

Polonia - Irlanda          21.45

Grupa I

Armenia - Albania        19.00

Serbia - Portugalia       19.00, DigiSport 4

Luni

Grupa C

Belarus - Macedonia    21.45

Luxemburg - Slovacia  21.45, DigiSport 4

Ucraina - Spania          21.45, DigiSport 1

Grupa E

Estonia - Elveţia    21.45, DigiSport 2

Lituania - Anglia               21.45, DigiSport 3

San Marino – Slovenia       21.45

Grupa G

Austria - Liechtenstein    19.00, DigiSport 4

Rusia - Muntenegru         19.00, DigiSport 2

Suedia - Moldova            19.00, DigiSport 3

Marţi

Grupa A

Letonia - Kazahstan     21.45

Olanda – Cehia            21.45, DigiSport 1

Turcia - Islanda           21.45, DigiSport 2

Grupa B

Belgia - Israel             21.45

Cipru - Bosnia            21.45

Ţara Galilor - Andorra 21.45

Grupa H

Bulgaria - Azerbaidjan  21.45

Italia - Norvegia          21.45, DigiSport 3

Malta - Croaţia            21.45

*Echipele calificate la Euro 2016: Franţa (gazdă), Anglia, Cehia, Islanda, Austria

cub lia bugnar png
horoscop jpg
george burcea lurch jpg
cub andrele png
cub Andreea Perju png
celine dion jpeg
cub camelia șucu (1) png
Meghan Markle, Prințul Harry 4  sursa   Profimedia jpg
image
image
image
image
image
image
radoi mirel epa efe h 56947735 jpeg
Sorana Cirstea, EPA jpg
Goncalo Ramos, Getty jpg
Lionel Messi, Getty Images jpg
Maroc   Spania, Getty Images jpg
318310710 471139878468439 9093380521482870357 n (1) jpg