Adio, CFR! Dan Petrescu şi-a făcut bagajul pentru China

Ultima actualizare:

    Dan Petrescu
Dan Petrescu

Devine din ce în ce mai sigur că antrenorul CFR-ului se va despărţi de gruparea ardeleană la finalul play-off-ului Ligii I.

Dan Petrescu mai are două meciuri de disputat pe banca celor de la CFR Cluj, după care va lua avionul spre China, indiferent dacă va lua sa nu titlul în Liga I. Chiar dacă mai e sub contract cu CFR până în 2020, „Bursucul” a fost ademenit de milioanele de euro puse pe masă de chinezii de la Guizhou Hengfeng. Din surse apropiate clubului, s-a aflat şi salariul pe care îl va lua Dan Petrescu, aproximativ 800.000 de euro pe an, fără bonusuri.

Obişnuit să se bată la titlu cu CFR, antrenorul de 50 de ani va ateriza în bătălia pentru evitarea retrogradării în campionatul chinez. După nouă etape, Guizhou Hengfeng e pe ultimul loc, cu doar trei puncte obţinute. Aceasta va fi cea de-a doua aventură în China pentru Dan Petrescu, care a mai pregătit-o pe Jiangsu Suning (actuala echipă a lui Olăroiu) în sezonul 2015-2016.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
image
image