Bilel Omrani, dorit în prima ligă franceză

Ultima actualizare:

    Bilel OmraniFOTO: Sportpictures.eu
Bilel OmraniFOTO: Sportpictures.eu

CFR Cluj s-ar putea despărți la vară de golgheterul echipei, francezul Billel Omrani.

În vârstă de 26 de ani, el e tentat de o revenire în prima ligă franceză, acolo unde a evoluat foarte puțin în primii ani ai carierei, când era legitimat la Olympique Marseille. Publicația ”France Football” l-a inclus pe jucătorul campioanei României în Top 5 al celor mai interesanți jucători care ar putea fi transferați ieftin de echipele din Ligue 1.

„Este un alt om, un alt fotbalist. S-a transformat în România, la CFR Cluj, şi a făcut uitați primii săi ani la OM. Din 2016, a contribuit masiv la bunul mers al clubului. Ajuns la maturitate, jucătorul lansat în Ligue 1 de Bielsa poate spera la mai mult acum. Are 26 de ani, mai are contract cu CFR până în 2021, iar valoarea sa de piaţă e cuprinsă între 2 și 3 milioane de euro! Gata de o întoarcere triumfătoare în Ligue 1?”, notează ”France Footbal”, citată de gsp.ro.

Cu două titluri de campion și o Supercupă a României în palmares, Omrani a marcat 13 goluri în acest sezon pentru CFR Cluj, 6 dintre ele în preliminariile Ligii Campionilor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
gol Romania Adrian Rus jpg
csm bucuresti invinsa jpg
kopic jpg
Serban Cotirlan bust jpg
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
image
image