Cassio, «talismanul» Rapidului

Cassio, «talismanul» Rapidului

Ultima actualizare:

Atacantul de 27 de ani nu a avut un sezon foarte reuşit alături de giuleşteni.

Sub comanda lui Şumudică a prins de puţine ori un post de titular, dar acum are şansa să-l impresioneze pe Răzvan. Pentru asta, trebuie să îndeplinească două condiţii: să tragă tare în perioadele de pregătire şi să nu piardă nopţile prin cluburi.

Cu viaţa extrasportivă nu are nici o problemă, deoarece e un familist convins şi un tip evlavios. “Sunt o persoană liniştită, cu credinţă în Dumnezeu”, a spus Cassio.

Pentru a-şi demonstra iubirea faţă de Divinitate, brazilianul şi-a tatuat pe braţul drept un mesaj: “Binecuvântat de Maica Domnului de la Aparecida”.

Aparecida e o localitate din Brazilia, unde se spune că, în jurul anului 1.700, Fecioara Maria s-a arătat unor pescari şi le-a înfăptuit o minune. De atunci, Aparecida a devenit loc de pelerinaj, unde cinci milioane de oameni vin anual să se roage.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ianis hagi si sotia sa, elena jpg
Laila Hasanovic Wimbledon jpg
FotoJet (12) jpg
Nick Kyrgios jpg
Antonio Folha (Sportpictures) jpg
Jose Mourinho si Florentino Perez (Facebook Real Madrid) jpg
Bayern Munchen (EPA) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
image
image