Echipa lui Răzvan Lucescu nu mai reușește să câștige. A remizat cu o echipă din liga a doua în Cupa Greciei

Răzvan Lucescu își vede poziția amenințatăFoto: EPA-EFE

PAOK Salonic nu-și regăsește ritmul. Formația pregătită de Răzvan Lucescu a remizat (1-1), miercuri, în deplasare, cu formaţia de liga a doua AEL Larissa, contând drept prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Greciei.

Gazdele au deschis scorul prin Aymen Tahar, în minutul 64, iar PAOK a egalat în minutul 90+5, prin slovenul Jasmin Kurtici. În lotul reținut pentru acest meci Răzvan Lucescu nu l-a inclus și pe Alexandru Mitriţă. Partida retur se va disputa la 21 decembrie, la Salonic.În această fază a Cupei Greciei, liderul din campionat, Olympiacos Pireu, a pierdut (2-3), în depalsare, cu Levadiakos, echipă tot din liga a doua. Alte rezultate: AEK Atena - Kifisias 4-0, Panathinaikos Atena - Volos 2-1, Aris Salonic - OFI Creta 3-1 și Niki Volos - Pantolikos 0-1. Astăzi sunt programate partidele Agios Nikolaos - Karditsa și Lamia - Ionikos.PAOK n-a mai câștigat din 7 noiembrie, când s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Panathinaikos. Gruparea lui Razvan Lucescu a remizat (0-0) pe terenul lui Slovan Bratislava, în Conference League, pierzând cu Aris (0-1) și cu Atromitos (0-2) în campionatul Greciei.