«Moş» Lupescu vine din Elveţia

Ultima actualizare:

    Consilierul UEFA  a adus de la Nyon  plase întregi de  jucării şi dulciuri  pentru nepoţii săi
Consilierul UEFA a adus de la Nyon plase întregi de jucării şi dulciuri pentru nepoţii săi

Ionuţ Lupescu, fost internaţional român şi fost conducător în FRF, este în acest moment consilier pe probleme de dezvoltare a fotbalului la UEFA.

Vine rar în ţară, pentru că trăieşte la Nyon, dar când vine, o face încărcat cu cadouri. Iar destinatarii acestora sunt întotdeauna copiii surorii lui.Zilele trecute, Lupescu a revenit în ţară pentru o scurtă vacanţă, pentru a-şi vizita familia. Pe Aeroportul Otopeni, acesta a fost surprins cărând cu un cărucior foarte multe bagaje, dar acestea nu erau lucruri de trebuinţă personală, ci jucării.

Având în vedere că el nu are copii din cauza infertilităţii soţiei lui, Florentina, Lupescu este un al doilea tată pentru fetiţa şi băiatul surorii lui, pe care îi iubeşte foarte mult. De aceea, de fiecare dată când are ocazia, îi "îngroapă" pe aceştia în cadouri. La ultima vizită, cea în care a fost surprins pe aeroport, a venit încărcat de jucării şi dulciuri elveţiene care le-a făcut puştilor weekend-ul mai frumos. (Andreea Pîslaru)



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image