O echipă de fotbal din România își caută antrenor pe Facebook

Ultima actualizare:

    Aerostar Bacău a retrogradat il Liga a treiaFOTO: Sportpictures.eu
Aerostar Bacău a retrogradat il Liga a treiaFOTO: Sportpictures.eu

Retrogradată la finalul campionatului în Liga a treia, Aerostar Bacău e decisă să revină anul viitor în divizia secundă.

În căutarea antrenorului care să readucă echipa în divizia secundă, moldovenii au apelat la o metodă neconvențională, care arată o oarecare disperare și lipsă de soluții: au pus anunț pe Facebook. Concret, pe pagina oficială a formației care a fost antrenate până la începutul lunii mai de fostul tehnician dinamovist Florin Bratu, a fost postat un anunț în care antrenorii doritori să preia formația sunt rugați să trimită CV-ul fie pe o adresă de e-mail, fie la sediul clubului. Bineînțeles, ideea a fost motiv de glume pentru suporteri, care au luat peste picior conducerea grupării din Bacău.

Aerostar Bacău a ocupat locul 17 în clasamentul final al Ligii secunde, cu 38 de puncte. Au mai picat în Liga a treia Energeticianul, ACS Poli Timișoara, CS Balotești și Dacia Unirea Brăila.

Anunțul de angajare postat pe Facebook de Aerostar Bacău
Anunțul de angajare postat pe Facebook de Aerostar Bacău


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image