Steaua, echipa păcii! Campioana nu mai bate pe nimeni

Ultima actualizare:

    Piovaccari s-a agitat degeaba în ultimele  amicale, căci Steaua  nu a câştigat nimic  în această iarnă
Piovaccari s-a agitat degeaba în ultimele amicale, căci Steaua nu a câştigat nimic în această iarnă

Echipa pregătită de Laurenţiu Reghecampf a disputat şapte partide de verificare în 2014, dar n-are nicio victorie. Mai mult, roş-albaştrii au înscris doar de două ori.

Steaua a devenit „porumbelul păcii" în această iarnă. Formaţia din Ghencea a disputat până acum şapte amicale şi n-a bătut pe nimeni. Joi seară, ar fi putut chiar pierde cu IFK Goteborg, locul 3 la ultima ediţie de campionat în Suedia.

Prima ocazie a meciului i-a aparţinut tânărului Grădinaru (16), dar Goteborg a avut un penalty neacordat la un fault al lui Georgievski (63) în careu, iar Varela a respins de pe linia porţii într-o altă fază (81). Pe final, Kapetanos a irosit două şanse uriaşe de gol (78 şi 90), dar, per ansamblu, Steaua are motive de îngrijorare după seria rezultatelor din pregătiri.

Următorul test pentru formaţia din Ghencea va fi, sâmbătă, în compania bulgarilor de la Lokomotiv Plovdiv.

Steaua a început partida cu IFK Goteborg în formula: Tătăruşanu - Georgievski, Râpă, Varela, Latovlevici - Neagu, Răduţ - Grădinaru, Keşeru, G. Iancu - Kapetanos. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf Au mai jucat: Târnovan, Aldea, Ad. Popa, Stanciu



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
image
image