Pancu revine în fotbal: "Joc doar în vişiniu!"

Pancu revine în fotbal: "Joc doar în vişiniu!"

Ultima actualizare:

    Daniel PancuFoto Click!
Daniel PancuFoto Click!

Clubul patronat de Valerii Moraru a intrat în faliment, aşa că o nouă societate a fost înfiinţată, dând naştere unei formaţii, AFC Rapid, înscrisă în competiţia judeţeană. Aici, va juca fostul atacant din Giuleşti, Daniel Pancu, cel care la 39 de ani s-a retras din fotbal, dar a decis să se întoarcă pentru echipa sa de suflet.

Gruparea condusă de Horia Manole, fost director de marketing la Rapid, a dat, astăzi, o lovitură sportivă şi de imagine, convingându-l pe Daniel Pancu să joace în liga a 5-a. În vârsta de 39 de ani, Pancu a fost liber de contract, după ce a încheiat stagiunea precedentă la FC Voluntari, trupă pentru care a adunat 24 de meciuri şi cinci goluri. Fotbalistul care a strâns peste 240 de meciuri şi 76 de goluri pentru Rapid a explicat pentru Digi Sport cum a fost convins să revină pe teren la un nivel de campionat judeţean. „Singura condiţie pe care am pus-o, ca să mă duc să joc, a fost să jucăm doar în vişiniu. Asta e culoarea pe care o iubesc. Mai am un examen la şcoala de antrenori în acest an, după care voi începe antrenamentele cu echipa“, a spus Pancu.

AFC Rapid e în seria a II-a din liga a 5-a, având 10 puncte după patru meciuri (trei victorii şi un egal). Echipa ocupă locul 3 din 10, lider fiind V.K. Soccer cu 15 puncte din cinci meciuri.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cristiano Ronaldo si Georgina Rodriguez jpg
David Popovici (EPA) jpg
ianis hagi si sotia sa, elena jpg
Laila Hasanovic Wimbledon jpg
FotoJet (12) jpg
Nick Kyrgios jpg
Antonio Folha (Sportpictures) jpg
Jose Mourinho si Florentino Perez (Facebook Real Madrid) jpg
image
image