Ruxandra Dragomir: «Ilie Năstase era un supus al Elenei Ceauşescu»

Ultima actualizare:

    Ilie Năstase şi Brigitte Sfăt.
Ilie Năstase şi Brigitte Sfăt.

Preşedintele Federaţiei Române de Tenis i-a dat o replică tăioasă fostului mare jucător de tenis după ce acesta o comparase cu Elena Ceauşescu.

Din 2009, de când este în fruntea FRT, Ruxandra Dragomir este în răyboi cu Ilie Năstase şi Ion Ţiriac. Nu cu mult timp în urmă, primul a afirmat că "Elena Ceauşescu trăieşte prin ea în prezent! Are susţinere politică. Mai bine s-ar uita în oglindă, că n-a făcut nimic pentru tenisul românesc".

Replica, extrem de tăioasă, din partea Ruxandrei Dragomir a venit ieri. "Dacă stau să mă gândesc, probabil că ar trebui să-mi sărute mâna, că bănuiesc că aşa făcea în trecut, nu? Deci el era un supus al Elenei Ceauşescu, acum să fim serioşi! Dacă ajungeai să stai de vorbă cu Elena Ceauşescu sau cu Nicolae Ceauşescu, trebuia să fii un favorit, un protejat, şi cred că a şi fost", a spus Dragomir la Radio Dolce Sport.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Minge Serie A (EPA) jpg
Kazuyoshi Miura, Facebook jpg
Romania nationala (Sportpictures) jpg
Simona Halep (Sportpictures) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Sorana Cîrstea | FOTO Profimedia
Novak Djokovic (Facebook) jpg
Cristiano Ronaldo (Facebook) jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net