S-au încurcat la salariu

Ultima actualizare:

    Keşeru, alături de unul dintre conducătorii clubului
Keşeru, alături de unul dintre conducătorii clubului

Steliştii anunţau că se despart de golgheterul echipei şi al campionatului, Claudiu Keşeru, atacantul urmând să joace pentru următorii doi ani şi jumătate în Qatar, la Al- Gharafa.

Potrivit surselor din anturajul campioanei, clubul încasa 2,5 milioane de euro în schimbul lui Claudiu, iar fotbalistul un salariu de aproximativ 500.000 de euro anual. Fotbalistul a plecat pentru a face vizita medicală şi a semna contractul, însă ieri a venit un anunţ-bombă din Qatar. Keşeru nu s-a înţeles la bani cu arabii şi urma să revină în ţară. Apropiaţii atacantului susţin că acesta a solicitat o creştere salarială anuală, cu 100.000 de euro, lucru neacceptat de oficialii lui Al –Gharafa. Totuşi, este posibil ca lucrurile să se schimbe pe ultima sută de metri, iar arabii să-i facă toate poftele românului, cu atât mai mult cu cât au dat un fotbalist extracomunitar pentru a-i face loc stelistului în echipă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Belgia Iran, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
image png
Kone targa jpg
Yoane Wissa, Congo, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Anglia Croatia (EPA) jpg
image
image