Sânmărtean, huiduit la revenirea după un an în Liga I

Ultima actualizare:

    Sânmărtean jucase ultima dată în Liga I la Pandurii
Sânmărtean jucase ultima dată în Liga I la Pandurii

Mijlocaşul de 37 de ani a semnat luna trecută cu FC Voluntari şi acum a evoluat în meciul cu Dinamo, primul pentru el în campionatul intern după o pauză de un an.

El evoluase ultima dată într-un joc oficial în aprilie, când era la arabii de la Al Taawon, iar de atunci se antrena cu cei din Voluntari. Acum prestaţia sa nu a fost pe măsura poreclei „Magicianul”, ilfovenii pierzând cu 2-0 în faţa roş-albilor. De altfel, el a fost apostrofat, unii dintre fani cerându-i socoteală pentru trecutul său stelist, iar alţii reproşându-i că nu a vrut să semneze cu Dinamo. „Mai am mult de muncă pentru a ajunge la nivelul celor din echipă. Am ales Voluntari fiindcă e o echipă care mă lasă să-mi revin, la Dinamo nu ar fi avut nimeni răbdare cu mine”, a spus Sânmărtean. Mijlocaşul a părăsit arena din „Ştefan cel Mare” având un schimb mai dur de replici cu suporterii dinamovişti, dar şi într-un cor de fluierături.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Belgia Iran, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
image png
Kone targa jpg
Yoane Wissa, Congo, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Anglia Croatia (EPA) jpg
image
image