S-a terminat și la dublu! Perechea Halep-Begu, eliminată la Miami

Ultima actualizare:

    Simona Halep şi Irina Begu
Simona Halep şi Irina Begu

Perechea Simona Halep/Irina-Camelia Buegu a ratat calificarea în sferturile de finală ale probei de dublu feminin de la Miami.

Româncele au fost învins, duminică, în optimi, cu scorul de 6-7 (3), 6-2, 10-8, de echipa Raquel Atawo/Anna-Lena Groenefeld (SUA/Germania).

Premiul pentru participarea în optimi este de 28.880 de dolari şi 120 de puncte.

După acest eşec, România nu mai are nicio reprezentată în turneul feminin de categorie Premier Mandatory de la Miami, nici la simplu, nici la dublu.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
Kone targa jpg
Yoane Wissa, Congo, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Anglia Croatia (EPA) jpg
Cristiano Ronaldo (EPA) jpg
Cristiano Ronaldo (EPA) jpg
Kylian Mbappe si Erling Haaland, Campionatul Mondial (EPA) jpg
image
image