Astra e în finala Cupei României, dar putea fi eliminată la "masa verde"!

Ultima actualizare:

    Junior Morais
Junior Morais

Prima finalistă a Cupei României este Astra Giurgiu, care s-a impus cu scorul de 7-1 la general (4-1 şi 3-0) în semifinala cu ACS Poli Timişoara.

Meciul retur disputat miercuri seară la Timişoara a fost precedat însă de un moment care putea duce la eliminarea din competiţie a Astrei. Mai exact, Marius Şumudică voia să-l introducă pe teren pe Junior Morais, fără să ştie că acesta era suspendat. Giurgiuvenii şi-au dat seama la timp de greşeală, evitând astfel o eliminare la "masa verde".

"Delegații echipei ne informaseră că se stă la patru cartonaşe galbene. Înainte de meci am fost anunţaţi că se stă la două cartonaşe şi am reuşit să-l schimbăm pe Junior Morais. Era să pierdem cu 0-3", a declarat Marius Şumudică după meci. 

Înscrie-te în StarManager, fă-ți echipă și antrenează stelele fotbalului european din Liga Campionilor. Poți câștiga premii de etapă sau unul din marile premii puse în joc la finalul competiției!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ion tiriac jpeg
Florin Prunea Inquam Photos  Mircea Manole jpg
Leo Messi (EPA) jpg
Tiger Woods (EPA) jpg
Echipa nationala a Italiei (EPA) jpg
Echipa nationala a Romaniei (Sportpictures) jpg
Turcia Romania, baraj CM 2026 (Sportpictures) jpg
Mircea Lucescu (Sportpictures) jpg
image
image