Ce se întâmplă în organismul tău dacă bei cafea pe stomacul gol

Ultima actualizare:

    Sursa foto: Facebook
Sursa foto: Facebook

O zi bună începe cu întotdeauna cu o cafea bună, însă nu acelaşi lucru se poate spune şi dacă alegi să o consumi pe stomacul gol, fără să fi mâncat nimic înainte.

Cafeaua este o băutură delicioasă, ce are puterea de a preveni numeroase afecţiuni. Conform studiilor de specialitate, ajută ajută la arderea grăsimilor, stimulează organismul, poate reduce riscul anumitor boli, cum ar fi diabet de tip II, Alzheimer sau depresia, însă n-ar trebui să o bei niciodată pe stomacul gol.

Citește continuarea articolului, aici!Citește și:Lora, în doliu. Mama cântăreţei a murit după o lungă suferinţă:”Ai plecat cu jumătate din inima mea!”Tily Niculae are probleme în ultimul trimestru de sarcină:”M-au terminat!”



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
image
image