Cum a reușit Olguța Berbec să nu se îngrașe în vacanța la all inclusive! „Mă întorc cu bateriile încărcate”. Azi cântă la Sala Palatului!
Îndrăgita interpretă de muzică populară Olguța Berbec a lăsat pentru o săptămână scena și agitația din România pentru soarele din Egipt. Artista s-a bucurat de zile perfecte în Hurghada, alături de soțul ei, Remus, și de fetițele lor, Cezara și Olga, într-un resort de lux unde relaxarea, distracția și timpul petrecut în familie au fost pe primul loc.

Solista de muzică populară Olguța Berbec a ales să evadeze din rutina zilnică într-o destinație exotică, optând pentru soarele generos din Hurghada, una dintre cele mai apreciate stațiuni din Egipt. Timp de o săptămână, artista s-a bucurat de temperaturi perfecte, plaje spectaculoase și ape cristaline, într-o vacanță în care familia a fost pe primul loc. Alături de soțul ei, Remus, și de cele două fetițe, Cezara și Olga, Olguța s-a relaxat la maximum.
Olguța Berbec: „Fetele au ales vacanța în Hurghada și vom repeta asta”
Dacă micuțele s-au bucurat din plin de piscină și de bălăceală, profitând de fiecare moment petrecut în apă, artista a ales să îmbine răsfățul cu liniștea. A stat la plajă, s-a bucurat de soare și a profitat de momentele de tihnă pentru a citi, departe de programul încărcat de concerte și evenimente. „Fetele au ales locația și chiar nu am dat greș. Am fost doar noi patru și vrem să repetăm și la toamnă”







Resortul ales de familie a fost unul de lux, cu numeroase facilități și activități pentru toate vârstele. De la spectacole și programe de divertisment, până la restaurante cu specific internațional, totul a fost gândit pentru confortul turiștilor. Preparatele culinare au fost adevărate opere de artă, atent prezentate și extrem de tentante. Cu toate acestea, Olguța nu s-a lăsat ispitită! Deși mesele au fost variate și apetisante, artista nu a exagerat și a avut grijă să își mențină silueta impecabilă.
„Am mâncat normal și nu ne-am îngrășat. Remus a fost în fiecare zi la sală”, ne-a spus Olguța Berbec. Într-adevăr, în timp ce ea s-a relaxat la plajă, Remus a preferat activitățile dinamice, implicându-se în diverse sporturi. Întoarcerea în România a venit cu un mic șoc termic, diferența dintre căldura din Egipt și temperaturile de acasă fiind considerabilă.
„E greu să faci trecerea de la cald la rece”, a mărturisit artista.
Astăzi, cântă într-un concert de Valentine’s Day, la Sala Palatului

Vacanța i-a oferit energia necesară pentru perioada următoare, mai ales că astăzi, de Valentine's Day, va cânta în concertul lui Valentin Sanfira – „Când două inimi se unesc” - la Sala Palatului. Apoi, la finalul lunii are programat un alt concert important, la Balul Vânătorilor de la Baia de Aramă din Mehedinți, din data de 28 februarie, unde va cânta tot alături de soțul ei. Pentru ei, familia rămâne sursa principală de echilibru, iar momentele petrecute alături de cei dragi sunt esențiale pentru a putea face față unui program artistic intens. Vacanța din Hurghada nu a fost doar o escapadă la soare, ci o adevărată reconectare cu liniștea, cu natura și cu bucuria lucrurilor simple.


































